> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Aktuality > Komerční prostory > Hornbach v Ostravě zahajuje výstavbu druhého hobbymarketu

Hornbach v Ostravě zahajuje výstavbu druhého hobbymarketu

Hornbach, jeden z největších provozovatelů stavebních a zahradních marketů v Evropě, expanduje dále v rámci České republiky.

První market byl v Ostravě otevřen v září 2000, nyní začaly přípravné práce na výstavbě druhého marketu pro kutily a prodejny drive-in.

Obrázek

Hornbach získal pro výstavbu marketu 10,5 hektarový pozemek v jihovýchodní části Ostravy – ve Vítkovicích. Celý areál bude rozdělen do pěti stavebních segmentů. Na ploše o velikosti 45 000 m2 vznikne kombinovaný market se sortimentem pro stavbu a zahradu. Celkově bude mít market i se stavebním centrem Drive-in plochu 18 000 m2. Zbývající čtyři stavební plochy budou určeny pro další specializované prodejny s nábytkem a potravinami, restauraci s rychlým občerstvením a čerpací stanici.

Obrázek

Do renovace zeleně na pozemku, kde má vyrůst nová prodejna Hornbachu a kde v minulosti existoval hutní závod, investuje společnost více než 12 miliónů Kč.

Stavba hobbymarketu byla zahájena v polovině prosince 2009. Otevření obchodu se plánuje na začátek roku 2011. Jeho otevřením vznikne přibližně 130 nových pracovních míst, společnost má v plánu také úzkou spolupráci s regionálními dodavateli a bude aktivně podporovat ostravský region. Market se stane sedmou prodejnou společnosti Hornbach v České republice.

Obrázek

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2018 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: