> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Aktuality > Centrum Černý most začne růst ještě letos

Centrum Černý most začne růst ještě letos

Rozšířené centrum by mělo přilákat o tři až čtyři miliony návštěvníků více

Nejstarší nákupní centrum v České republice, Centrum Černý most, projde radikální rekonstrukcí a rozšířením. Začít stavět by se mělo už letos. Společnost Unibail-Rodamco ČR, která centrum provozuje, nehodlá troškařit. „Ke stávající ploše necelých 40 tisíc metrů čtverečních plánujeme přistavit nákupní plochu, která bude jednou tak velká,“ sdělil Euro.cz obchodní ředitel Martin Macháč.

„Stavba už má stavební povolení, kopnout by se mělo v druhé polovině roku,“ uvedl Macháč. Dodal, že pokud půjde vše podle plánu, nové centrum by mělo otevřít své brány v roce 2011. Podle Macháče se počítá s investicí 160 milionů eur. Návštěvnost v stávajícím centru podle něj činí 10 milionů lidí ročně, rozšířené centrum by mělo podle plánů společnosti přilákat o tři až čtyři miliony návštěvníků navíc.

Cílit bude centrum na střední trh, neplánuje se profilovat směrem k luxusním značkám. Jednání s potenciálními nájemci stále probíhají. Zatím je jasné, že v centru nebudou chybět všechny stávající značky dostupné na českém trhu. „Vyjednáváme i s jedním britským módním řetězcem, který ještě na trhu není, ale zatím jednání nebyla ukončena,“ uvedl Macháč.

Hlavním impulzem k rekonstrukci a rozšíření byla podle Macháče nedostačující nabídka v oblasti módy, doplňků a restauračních zařízení. Do portfolia společnosti Unibail-Rodamco ČR patří i Arkády Pankrác otevřené loni v listopadu nebo Centrum Chodov.

EURO

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2018 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: