> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Aktuality > Skanska přivítala dalšího nájemce v budově Balabenka – společnost Hoerbiger Žandov

Skanska přivítala dalšího nájemce v budově Balabenka – společnost Hoerbiger Žandov

Skanska Property Czech Republic podepsala další nájemní smlouvu na kancelářské prostory v budově Balabenka v Praze 9 – Libeň. Společnost Hoerbiger Žandov si pronajala 300 m2 kancelářských ploch a přestěhovala své sídlo do budovy Balabenka začátkem listopadu 2011. Hoerbiger Žandov se stává již čtvrtým významným nájemcem za rok 2011.

Společnost Hoerbiger je globálním lídrem na trhu v designu, inženýrství a výrobě klíčových komponentů pro pístové kompresory. Prostřednictvím klíčových komponent a služeb nastavuje standardy pro úsporný, bezpečný a čistý provoz kompresorů, motorů a turbo-zařízení.

Libor Zeman, jednatel společnosti Hoerbiger Žandov, k pronájmu nových kancelářských prostor uvedl: „Pro naše nové sídlo jsme hledali exkluzivní místo. Požadovali jsme moderní kanceláře zasazené do komornějšího prostředí, kde by co nejlépe vynikla identita naší firmy. Administrativní budova Balabenka těmto našim požadavkům přesně vyhovuje. Disponuje zajímavou architekturou navíc v nové a atraktivní lokalitě. Budova zároveň nabízí výbornou kombinaci kvality vs. cena, což pro nás bylo dalším důležitým parametrem.“

Balabenka se nachází na rozhraní dynamicky se rozvíjejících částí města – Prahy 8 a 9. Díky své unikátní konstrukci nabízí flexibilní, moderní a světlé prostory. Komplex je zasazen do zeleně, která poskytuje přirozenou bariéru proti ruchu metropolitního života. V pěší vzdálenosti je k dispozici široké spektrum služeb a vybaven včetně nákupního centra Harfa a O2 Arena.

Šestipatrová administrativní budova nabízí zhruba 13,000 metrů čtverečních moderních kancelářských a maloobchodních prostor. Největší volné patro v budově disponuje rozlohou 2,100 m2. Každé z pater může být rozděleno na několik samostatných jednotek o minimální rozloze 230 m2 s vlastním vstupem a sociálním zázemím. Stupňovité terasy na téměř každém patře zaujmou krásným výhledem na Prahu.

Hoerbiger působí na českém trhu od roku 1993, založením společnosti Hoerbiger Žandov s.r.o.. Firma zaměstnává 150 zaměstnanců a má roční obrat okolo 360 mil. Kč. Sortiment firmy tvoří jak vlastní výroba ventilů a dalších komponentů pro kompresory, tak i výrobky pro kompresorovou techniku z ostatních závodů společnosti Hoerbiger. Zhruba polovina obratu firmy se realizuje prostřednictvím koncernu na evropském trhu. Hoerbiger Žandov vidí svůj cíl ve spojení kvalitní a levné výroby komponentů pro kompresory a kvalifikovaných služeb poskytovaných provozovatelům. K tomu slouží moderní výrobní základna v Žandově a využití celosvětové sítě koncernu Hoerbiger. Více informací na www.hoerbiger.com

Skanska Commercial Development Europe je jednou ze 14 obchodních jednotek ve skupině Skanska. Svou činnost zaměřuje především na stavební a developerské aktivity administrativních budov. Soustřeďuje se na development v hlavních metropolitních oblastech České republiky, Maďarska a Polska. Skanska Commercial Development Europe je rozdělena do tří lokálních společností: Skanska Property Czech Republic, Skanska Property Hungary a Skanska Property Poland. Více informací na www.skanska.com/pro­perty

Skanska Property Czech Republic, s.r.o. (www.skanska.cz/pro­perty) je na českém trhu aktivní od roku 1997 a v Praze realizovala řadu administrativních budov a obchodních prostor. Společnost aktuálně buduje na pražském Pankráci svůj kancelářský projekt City Green Court, který získal jako první v České republice precertifikaci LEED Platinum, což je nejvyšší možná úroveň nejnovější verze systému LEED. Kancelářská budova Nordica Ostrava jako první v České republice získala certifikát GreenBuilding za energetickou úsporu.

V případě zájmu o další informace kontaktujte:
Petra Semerádová, Communication & Marketing Specialist
Skanska Property Czech Republic, s.r.o.
Olivova 4, 110 00 Praha 1
Telefon: +420 224 506 111
Mobil: +420 602 273 095
Email: petra.semerado­va@property.skan­ska.cz
Web: www.skanska.cz/pro­perty

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2018 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: