> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Aktuality > Evropská unie poskytne 283 milionů korun na Trojhalí Karolina

Evropská unie poskytne 283 milionů korun na Trojhalí Karolina

Evropská unie poskytne 283 milionů korun z Regionálního operačního programu (ROP) Moravskoslezsko na rekonstrukci a přestavbu Elektrocentrály a Ústředny bývalého dolu Karolina v Ostravě na tzv. Trojhalí.

Vznikne zde zastřešené náměstí ke společenskému, výstavnímu a sportovnímu využití.

„Je to další krok ke zvelebení a oživení centra Ostravy v oblasti Nové Karoliny. Trojhalí dodá místu společenský rozměr, bude příjemným místem pro setkávání, kulturu a sport. Projekt zachová původní technický vzhled budov podle architekta Josefa Pleskota, dění a náplň objektu budou pestré,“ představuje budoucí podobu této kulturní památky primátor Ostravy Petr Kajnar.

Ostrava je spolu s Moravskoslezským krajem, Dolní oblastí Vítkovice a Vítkovice, a.s., členem zájmového sdružení Trojhalí Karolina, které vzniklo za účelem obnovení chátrajících budov.

Projekt je nyní ve fázi výběru dodavatele. Práce na budovách budou zahájeny letos v srpnu, ukončeny by měly být v březnu 2013. Celkové plánované výdaje dosahují téměř 340 milionů korun, z toho dotace z ROP Moravskoslezsko činí cca 283,7 mil. Kč.

Záměr obnovy Trojhalí je součástí Integrovaného plánu rozvoje města Ostrava – Pól regionu, na který má město vyčleněno přes 900 milionů korun z ROP Moravskoslezsko. Kromě tohoto záměru chce peníze využít například na cyklostezky podél Ostravice nebo přeměnu Porážkové ulice.


Obrázek Obrázek

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2018 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: