> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Kalendář akcí > Pro technický dozor: Zajištění kvality pasivních a nulových domů (třídenní kurz D)

Pro technický dozor: Zajištění kvality pasivních a nulových domů (třídenní kurz D)

Otevřená zahrada, Údolní 33, Brno - Zobrazit na mapě »
14.11.2018 - 16.11.2018
Seminář.

Postavit pasivní dům vyžaduje kvalitní přípravu a precizní realizaci. Jak jí dosáhnout a na co si dát pozor? Centrum pasivního domu připravilo podrobný interaktivní kurz určený primárně pro stavbyvedoucí a technický dozor na stavbách. Dozvíte se, jakým nejčastějším potížím můžete čelit, jak je nejlépe zvládat a získáte spoustu příkladů z praxe. Součástí kurzu je i jednodenní workshop přímo v rozestavěných pasivních budovách.

CO SE V KURZU DOZVÍTE?
Tento třídenní kurz (s bonusovým dnem zdarma) se soustředí na zajištění kvality pasivních budov na stavbě i v projektové přípravě. První dva dny přinesou úzce zaměřený teoretický základ, a to formou přednášek se zaměřením na ukázky z praxe včetně cvičení umožňujících integraci poznatků. Navazující třetí den doplňuje výuka v terénu, a to návštěvou konkrétních staveb. Součástí kurzu je výklad právních předpisů důležitých pro řešení sporů. Dozvíte se, kde začínají a končí vaše pravomoci a odpovědnosti.

Samotný kurz trvá tři dny, účastníkům nicméně důrazně doporučujeme účast na přípravném nultém dni, který je zaměřen na představení základních principů navrhování domů s velmi nízkou energetickou náročností. Účastníci kurzu mají nultý den zdarma.

Uchazeči získají osvědčení o absolvování kurzu autorizované Centrem pasivního domu. V ceně kurzu jsou také vzdělávací skripta v rozsahu několika stovek stran a coffee break. V den exkurze coffee break není zajišťován.

CO VYUŽIJETE V PRAXI?
Díky kurzu Zajištění kvality pasivních a nulových domů budete přesně vědět, co ovlivňuje kvalitu pasivních a nulových domů, vyvarujete se obvyklých chyb a budete schopní identifikovat a řešit problematická místa v projektu i na stavbě. Budete schopni zajistit vysokou kvalitu všech prováděných prací se zřetelem na koncept pasivní budovy.

DÉLKA KURZU:
3 dny (+ 1 den zdarma)
24×45 minut interaktivní výuky
8×45 minut praktické výuky na stavbách

CENA:
7 990 Kč vč. DPH (členové CPD 10% sleva, studenti 50% sleva, případně možnost zúčastnit se kurzu v rámci pracovní stáže: v případě zájmu nás kontaktujte)

KOMU JE KURZ URČEN:
Stavbyvedoucím, osobám vykonávajícím inženýrskou činnost a technický dozor investora při provádění staveb.
Kurz výrazně pomůže také architektům a projektantům, kteří hledají způsob, jak zajistit co nejhladší průběh svých staveb.
Kurz je vhodný také pro zástupce veřejné správy (stavební úřady, investiční technici, pracovníci SFŽP apod.), kteří znalosti využijí při zajišťování kvality staveb investovaných státní správou.

PODROBNÝ OBSAH KURZU:
Nultý den (příprava – úvod do problematiky pasivních domů)
Úvod do problematiky pasivních a nulových domů
Legislativní rámec a normy ve vztahu k budovám s velmi nízkou energetickou náročností
Základní principy návrhu energeticky úsporných objektů
Dobré i špatné příklady z praxe

První den
Úvod do kontroly kvality
Kontrola kvality I. – Obálka pasivních a nulových domů
Pravidla hry – legislativa a právo
Kontrola kvality II. – Průvzdušnost a diagnostika
Soudní znalec při řešení sporů

Druhý den
Kontrola kvality III. – TZB
Komunikační dovednosti – jak sdělovat kritiku, jak zvládat problémové situace
Workshop – tvorba checklistů

Třetí den
Návštěva staveb v procesu výstavby
Identifikace problematických míst
Posouzení konstrukčních ře­šení

CO O KURZU ŘEKLI JEHO ÚČASTNÍCI

  • „Velmi dobře připravený, přínosný a v dobrém a příjemné atmosféře uspořádaný.“
  • „Kurz byl určitě velmi dobrým přínosem pro moji další pracovní činnost. Po skončení prvního dne jsem přesvědčil investora ke stavbě pasivního domu na základě získaných zkušeností.“
  • „Kurz vede nejen příklady pro provádění v praxi ale co je důležitější – učí jinak myslet.“
  • „Odbornost, čerstvost informací, nadšení lektorů, praktické příklady…“
  • „Nejcennější jsou praktické rady lektorů, zvláště pak zkušenosti s vedením stavby větších rozměrů.“

Přihláška zde.

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2019 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: