> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Aktuality > Různé > Prezentace Strategické průmyslové zóny Holešov v sídle kraje

Prezentace Strategické průmyslové zóny Holešov v sídle kraje

Expozici s názvem „Strategická průmyslová zóna Holešov - nová adresa pro Vaše podnikání“ je veřejnosti až do konce ledna ke shlédnutí ve 2. etáži Baťova mrakodrapu ve Zlíně.

Návštěvníci zde naleznou průřez zajímavými událostmi z průběhu výstavby vnější infrastruktury holešovské zóny i unikátní snímky z demolice původních staveb bývalého letiště. Prezentace obsahuje také informační materiály z průběžné výstavby komunikací, nové meteorologické stanice, přečerpávací stanice, ze vztyčování vodojemu, otevírání okružní křižovatky v Martinicích či z archeologických prací provedených na půdě zóny. K vidění je i třímetrová maketa zóny zobrazující jak existující inženýrské sítě, tak i vizi zastavění areálu zóny investory v horizontu několika málo let.

„V současné době je evidováno na tři desítky indikativních poptávek od různých typů investorů s předpokladem, že první investiční záměry konkrétních investorů představíme veřejnosti v průběhu prvního pololetí letošního roku. Atraktivitu zóny zvyšuje i připravovaný projekt Technologického parku Holešov, který ocení zejména inovační firmy specializující se na oblast výzkumu a vývoje,“ uvedl statutární náměstek hejtmana Zlínského kraje Libor Lukáš. Strategická průmyslová zóna Holešov se celkovou rozlohou 360 hektarů řadí k největším rozvojovým plochám v zemi. Investoři se mohou ucházet o pozemky o velikosti od 0,5 do 100 hektarů. Zlínský kraj strategickou zónu připravuje již tři roky. Díky tomuto projektu poklesne v regionu nezaměstnanost, sníží se rozdíl mezi průměrným výdělkem v kraji a celé České republice, zrychlí se tempo růstu hrubého domácího produktu a oživí se podnikatelské prostředí. Holešovská zóna patří mezi strategické projekty, které byly či jsou výrazně podporovány ze státního rozpočtu. Do stejné kategorie patří například zóny v Kolíně, Nošovicích či Mošnově.

Další informace:
Ing. Milan Plesar
tiskový mluvčí
Krajský úřad Zlínského kraje
+420 577 043 190, +420 731 555 251

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2022 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: