> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Aktuality > Různé > VIG v Česku loni zvýšil zisk na takřka tři miliardy

VIG v Česku loni zvýšil zisk na takřka tři miliardy

Management navrhne dividendu 0,9 eura na akcii.

Zisk rakouské pojišťovny Vienna Insurance Group před zdaněním loni klesl na 441 milionů eur, v přepočtu 11,2 miliardy korun, a zůstal na úrovni předchozího výhledu společnosti. Zisk českých aktivit naproti tomu vzrostl o více než 14 procent na 122,9 milionu eur, tedy 3,1 miliardy korun.

„Žádná položka výkazu zisků a ztrát nepřinesla výraznější překvapení, stejně jako navrhovaná dividenda. Management navrhne dividendu 0,9 eura na akcii, což při současné ceně akcií VIG představuje dividendový výnos 2,3 procenta,“ uvedl analytik Atlantiku FT Milan Lávička. „Ohledně výhledu hospodaření společnost zopakovala, že letos očekává jednociferný růst pojistného a nejméně desetiprocentní nárůst zisku před zdaněním,“ dodal.

Pojišťovna rovněž plánuje vstup na trh v Černé Hoře, dále přes polské dcery chystá expanzi na trh neživotního pojištění v Lotyšsku a prostřednictvím rakouské Donau Versicherung rozšířit aktivity v Itálii. „V krátko- a střednědobém horizontu by tyto aktivity neměly vzhledem k relativně malému rozsahu výrazněji ovlivnit hospodaření VIG. Z dlouhodobého pohledu nadále rozšiřují potenciál růstu v regionu střední a východní Evropy,“ potvrdil analytik Atlantiku FT.

„Společnost opět potvrdila stabilitu hospodaření, celkově hodnotíme zveřejněné výsledky neutrálně a neměly by vyvolat výraznější tržní reakci. Výhled pro tento rok považujeme za poměrně konzervativní a podle našeho názoru nebude pro VIG obtížné ho překonat,“ uzavřel Lávička.

EURO

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2020 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: