> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Poradenství > Rady pro bydlení > Rozšíření energetické třídy povede k lepší orientaci

Rozšíření energetické třídy povede k lepší orientaci

Evropský parlament.

Evropský parlament přijal legislativu, která zavádí nové energetické třídy pro domácí spotřebiče. Doplní současnou stupnici energetické náročnosti televizorů, praček nebo ledniček. V rámci stávající stupnice dojde k rozšíření třídy A, do níž jsou zařazeny nejúspornější spotřebiče. Nejvyšším hodnocením bude třída A+++.

„Rozšíření třídy A umožní rozlišovat mezi stále se zvětšující skupinou úsporných spotřebičů a zároveň bude motivovat výrobce k produkci co nejúspornějších zařízení,” vysvětlil europoslanec Jan Březina.

Podle Březiny je rovněž důležité, že nedošlo k rozšíření počtu tříd označujících energetickou náročnost jednotlivých výrobků, a byla tak zachována přehlednost celé koncepce. Sedm stupňů k efektivnímu rozhodování při výběru zboží stačí. Novinkou je povinnost uvádět energetické třídy i v reklamních materiálech.

„Považuji za úspěch, že se podařilo tuto povinnost omezit na reklamy uvádějící informace o ceně nebo o spotřebě energie,” doplnil Březina, podle kterého radikální variantu zahrnující veškerou reklamu prosazovali socialisté a zelení.

EURO

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2019 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: