> Úvodní stránka > CPM Marketplace > Analýzy, trendy, statistiky > DTZ: Stále silnějším hráčem na kancelářském trhu jsou medicínské, farmaceutické a biotechnologické společnosti

DTZ: Stále silnějším hráčem na kancelářském trhu jsou medicínské, farmaceutické a biotechnologické společnosti

Novartis, Medtronic, Genzyme, Bristol-Myers Squibb, ConvaTec, Biogen Idec, Merck či aktuálně PPD - mezinárodní poradenská společnost DTZ realizovala v průběhu posledních 20 měsíců celkem 8 transakcí pro společnosti ze zdravotnického sektoru.

To odpovídá 44 % z celkového počtu transakcí v tomto sub-segmentu a posouvá tak DTZ na pozici lídra v oboru zastupování uživatelů administrativ­ních ploch.

Nejnovějším projektem je výběr nového sídla pro českou pobočku mezinárodní společnosti PPD. PPD Czech Republic měnila své sídlo před čtyřmi lety. Tehdy byla pro kanceláře firmy vybrána slibně se rozvíjející lokalita na Praze 4, kde bude v současné době končit nájemní smlouva. Pro výběr vhodných prostor, jejichž rozloha se pohybuje okolo 1 200 m2, a následné vyjednání obchodních podmínek zvolila PPD právě společnost DTZ. „V tuto chvíli monitorujeme trh a hledáme optimální možnosti. Při výběru nového sídla bude rozhodovat především dopravní dostupnost, vysoký standard budovy úrovně „A“, služby v okolí a dále i expanzní možnosti v rámci projektu,“ vyjmenovává Kateřina Karlíková z oddělení Tenant representation DTZ.

Ke specifickým požadavkům těchto společností patří vyšší než obvyklý počet parkovacích míst. Zpravidla jde o poměr 1 parkovacího místa na 30 m2 kanceláří. Shodná je i preference oddělených kanceláří, nikoliv open space.

K významným transakcím, jež společnost DTZ realizovala v průběhu necelých dvou let, patří například přejednání nájemních smluv pro společnosti Bristol-Myers Squibb a ConvaTec na Praze 1 o celkové rozloze téměř 1000 m2 či přesun firmy Biogen Idec do nového kancelářského komplexu na Pankráci. Nejvýznamnější transakce z pohledu objemu, zahrnující přibližně 3 200 m2, byla v roce 2009 realizována pro společnost Novartis, která se přesunula z nevyhovujících prostor na Praze 3 do nově dokončené budovy Gemini na Pankráci. Při této transakci se poradcům DTZ podařilo zajistit roční úsporu nájemného na úrovni cca 40 %.

K dalším objemově významným transakcím patří vyjednání nájemních podmínek pro společnost Merck. Svou vlastní budovu v Jažlovicích se firma rozhodla prodat a nově zajistit nájem o rozloze zhruba 1 900 m2 v projektu Kavčí Hory Office Park na Praze 4. „Společnost DTZ byla firmou Merck pověřena k vyjednání finální podoby a textace nájemní smlouvy, nicméně nakonec se našemu týmu podařilo pro klienta vyjednat ještě lepší a tržně komfortní podmínky,“ doplňuje Václav Bouček, vedoucí oddělení Tenant representation v DTZ.

Pro společnost Medtronic zajistila DTZ nové sídlo při relokaci z Prahy 8 do nových prostor v kancelářském projektu Oregon House na Praze 5 – Zličíně, který umožňuje další rozšiřování v rámci budovy. Již v letošním roce se společnost Medtronic rozhodla uplatit možnost expanze a pronajímatel v současné době dokončuje expanzní prostory pro užívání.

Další informace:

Markéta Valtrová
Marketing and PR Manager, DTZ
Email: marketa.valtro­va@dtz.com
Tel-přímá linka: +420 234 262 234
Mobil: +420 602 176 699

Obrázek

Jiří Hlinka
Smart Communication s.r.o.
Email: hlinka@s-m-art.com
Tel-přímá linka: +420 283 882 082
Mobil: +420 602 226 913

Obrázek

O DTZ

Společnost DTZ má vedoucí postavení ve světě jako poradenská firma v oblasti realit. Je to jedna z největších společností tohoto druhu. 10 000 zaměstnanců pracuje pro značku DTZ ve 148 městech 43 zemí světa. V Evropě, na středním východě, v Africe, Asii a Americe poskytuje firma komplexní služby od vysoce kvalitního investičního poradenství po špičkové služby nájemcům, pronajímatelům a vlastníkům nemovitostí. Firma DTZ Holdings je veřejně obchodovatelná společnost kótovaná od roku 1987 na Londýnské burze cenných papírů. V roce 1992 založila společnost DTZ pobočku v České republice, kde pracuje tým 90 odborníků poskytujících širokou škálu služeb v oblasti realit, včetně poradenství při nákupu, prodeji a pronájmu nemovitostí, jakož i zastupování nájemců. Společnost DTZ Praha odolává silné konkurenci na realitním trhu – často díky skvělým znalostem místních podmínek a podpoře ze strany celosvětové sítě.
www.dtz.com/cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2021 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: