> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Poradenství > Rady pro bydlení > Sousedé.cz aneb komunikujte se svými sousedy na internetu

Sousedé.cz aneb komunikujte se svými sousedy na internetu

Jak řešit problémy kolem bydlení a složitou komunikaci se sousedy, které neznáte, snadno a efektivně pomocí internetu?

Popularita komunikace a výměny informací v tzv. sociálních sítích včele s Facebookem u nás dramaticky roste a v současné době má na této největší světové sociální síti svůj profil již více než 2,6 mil. uživatelů z ČR. Zatímco Facebook slouží většině uživatelů primárně pro komunikaci s přáteli, ke sdílení fotek a multimediálních dat a k udržování vztahů, tedy více méně pro zábavu, vzniká dnes také řada nových specializovaných sociálních sítí, jejichž primární funkcí není zábava. Ty vycházejí částečně z principu této „sociální sítě sítí“, ale posouvají, nebo dále rozšiřují některé její funkčnosti. Jedním z příkladů těchto nových specializovaných sociálních sítí je také internetový projekt Sousedé.cz.

Jak již název této online služby napovídá, týká se komunikace kolem bydlení a řeší velmi pohodlně a efektivně komunikaci mezi sousedy – nájemníky, správci, domovníky, starosty, obyvateli rodinných domků, družstevních bytových domů a paneláků. Princip fungování a funkce jsou velmi podobné jako u drtivé většiny sociálních sítí, ale s tím rozdílem, že nejde primárně o zábavu a klábosení s přáteli, ale o společnou komunikaci ve vybrané skupině uživatelů (tzv. online společenstvo – např. dům, panelák, vchod, ulice, čtvrť, satelitní městečko, vesnice, lokální komunita) s cílem komunikovat, domlouvat a organizovat se, sdílet informace a řešit společně veškeré problémy související s bydlením a danou lokalitou.

Náš životní styl se mění. V práci trávíme stále více času, jsme méně doma, více cestujeme a stěhujeme se na nová místa. Kontakty mezi sousedy jsou díky tomu čím dál vzácnější, svoje sousedy vlastně ani neznáme a nemáme čas a příležitost a často ani zájem se společně scházet a na něčem se domlouvat. Je tak velmi těžké se společně domluvit a řešit problémy týkající se právě bydlení jako jsou např. různé opravy a výstavba komunikací v okolí domu, zavedení internetu, pojištění, parkování, chodníky, dostupnost mateřské školky, zřízení autobusové linky, společný tlak a jednání s místními úřady a institucemi, atd. To vše jsou oblasti, které velmi jednoduše a efektivně pomáhá řešit právě internetový projekt Sousedé.cz. Navíc pokud se uživatelé na portálu zaregistrují, budou mít vždy na jednom místě veškeré informace k sociální vybavenosti v okolí svého bydliště, nebo v místech, kam se chtějí stěhovat.

Jaké problémy konkrétně řeší uživatelé Sousedé.cz?

„Naši uživatelé pomocí služby Sousedé.cz řeší společně opravdu širokou škálu problémů souvisejících s bydlením od různých rekonstrukcí a oprav domů, zateplování, výměny plastových oken, výše příspěvků do fondu oprav, přes otázky pojištění bytu, zavedení kabelové televize nebo internetu, bezpečnosti, zabezpečení před zloději a ochrany majetku, pořádku a úklidu sněhu a společných prostor, svozu domovního odpadu, parkování až po takové problémy jako jsou např. mravenci v bytě, kouření ve společných prostorách domu nebo problém psích exkrementů v okolí domů,“ říká marketingová manažerka Sousedé.cz Zuzana Živná, a dodává: „Zaznamenali jsme už i takové případy, kdy se pomocí Sousedé.cz dokázali naši uživatelé domluvit, zorganizovat a společně vytvořit iniciativu cílenou na místní úřady a instituce a podařilo se jim prosadit i projekty přesahující horizont jejich domu jako bylo například zřízení nové autobusové linky nebo mateřské školky v novém satelitním městečku, kde tato občanská vybavenost dosud chyběla.“

Sousedé.cz výrazně usnadňují a zrychlují vzájemnou komunikaci společně žijících lidí v dnešní uspěchané době a mohou částečně nahradit nepřehledné e-maily, složité potvrzování, domlouvání, zařizování a zjišťování názorů, telefonáty, nebo zastaralé nástěnky v domech. Správci a předsedové BD a SVJ, také mohou ušetřit nemalé náklady spojené s tvorbou vlastních webových stránek a čas spojený s jejich složitou správou. Sousedé.cz nejen pro ně představuje efektivní prostředek pro zkvalitnění komunikace.

O projektu Sousedé.cz

Sousedé.cz jsou místem pro lidi, kteří spolu bydlí a mají společné zájmy nebo problémy, chtějí se vzájemně informovat a společně problémy řešit, domlouvat se a organizovat. V sousedském společenství se správci nemovitostí, sousedé a nájemníci mohou vzájemně snadno a efektivně informovat a domlouvat o důležitých věcech či sdílet názory. Využívat k tomu lze nástěnku, kalendář akcí, fotogalerii, dokumenty, ankety pro hlasování včetně automatického přepočítávání hlasů na podíly, články, plánovač či diskusní fórum. K vytvoření vlastního komunikačního prostoru a sousedského společenství není třeba investovat do založení a správy vlastní webové stránky. Projekt Sousedé.cz provozuje společnost Turistika.cz, s.r.o., která má za sebou realizaci několika dalších úspěšných internetových projektů. Jedna registrace je platná pro všechny webové stránky: Akce.cz, Sousedé.cz, Spoluhraci.cz, Turistika.cz.

Ukázkové společenstvo:

V případě zájmu o další informace kontaktujte:

Zuzana Živná
Sousede.cz
Technologické centrum
Piletická 486/19,503 41 Hradec Králové
Tel.:: +420 731 427 455
Email: zuzana@sousede.cz

Obrázek

Ondřej Hampl
ACCEDO Czech Republic Communications s.r.o.
Národní 341/23, 110 00 Praha 1
Tel.: +420 246 097 842, +420 775 132 199
Email: ondrej.hampl@ac­cedogroup.com

Obrázek

Soubory ke stažení:

Název souboru Typ Velikost
Sousedé.cz, Splolečenstvo Obrázek PNG 151 kB
Sousedé.cz, Ukázkové společenstvo HP Obrázek JPG 403 kB
Screenshot Sousedé.cz Obrázek JPG 317 kB
Sousedé.cz, HP Obrázek PNG 259 kB

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2019 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: