> Úvodní stránka > CPM Marketplace > Analýzy, trendy, statistiky > Propad veřejných stavebních zakázek se nezastavil ani v lednu

Propad veřejných stavebních zakázek se nezastavil ani v lednu

Hodnota veřejných stavebních zakázek se v lednu meziročně snížila o 18,8 procenta na 8,2 miliardy korun. V meziměsíčním srovnání se propadla o 45,7 procenta. Vyplývá to z nejnovější analýzy inženýrské a poradenské společnosti ÚRS Praha.

Největší meziroční propad o 37 procent vykázaly zakázky na výstavbu občanské infrastruktury. Hodnota zakázek na dopravní stavby mírně stoupla.

Počet veřejných stavebních zakázek v prvním letošním měsíci meziročně klesl o 7,1 procenta, úřady vyhlásily celkem 210 tendrů. Nejvíc se snížil počet zakázek na výstavbu dopravní infrastruktury, kde bylo o 30,2 procenta zakázek méně. Naopak ve výstavbě bytů se počet veřejných zakázek zvýšil ze sedmi v lednu 2009 na letošních 15.

V soutěži o veřejné stavební zakázky uspělo v lednu 145 firem. Největší objem zakázek vyhrála společnost OHL ŽS. Druhým nejúspěšnějším soutěžitelem byl Syner, třetí největší objem zakázek dostal Viamont DSP.

Čísla ÚRS Praha vychází především z údajů o veřejných zakázkách na serveru www.centralni­adresa.cz. Podle propočtů inženýrské firmy jde zhruba o 93 procent objemu realizované stavební poptávky veřejného sektoru.

Obrázek

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2022 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: