> Úvodní stránka > CPM Marketplace > Analýzy, trendy, statistiky > Eurovie CS pomohla zakázka na Slovensku

Eurovie CS pomohla zakázka na Slovensku

Stavební skupině Eurovia CS loni vzrostly tržby i zisk. K dobrým výsledkům jí pomohla hlavně výstavba rychlostní silnice R1 mezi Nitrou a Bánskou Bystricou. Zisk po zdanění dosáhl 1,3 miliardy korun oproti 863 milionům v roce 2009.

Tržby meziročně stouply o tři miliardy na 27,6 miliard korun. Eurovia CS měla na konci loňského roku 3806 zaměstnanců, o rok dřív zaměstnávala 4003 lidí. Další snížení stavu očekává Borovka po dokončení slovenské silnice R1 letos na podzim.

Společnost loni dokončila fúzi s firmami ODS-Dopravní stavby Ostrava a Eurovia Brno. Během roku také do své struktury začleňovala lomy, které zastřešuje firma Eurovia Kamenolomy, jež vznikla akvizicí společnosti Tarmac CZ.

Eurovia CS se zaměřuje hlavně na dopravní stavby. Dříve působila pod názvem Stavby silnic a železnic. Hlavním akcionářem je francouzská společnost Eurovia patřící do koncernu Vinci.

Z konkurentů Eurovie CS zveřejnila loňské výsledky zatím jen Skanska. Největší tuzemské stavební firmě klesl meziročně čistý zisk o 11 procent na zhruba miliardu korun. Tržby firmy se snížily o 22 procent na 24,3 miliardy ko­run.

Obrázek

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2022 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: