> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Aktuality > Navštivte prvomájovou výstavu Stavíme, bydlíme v Šumperku a posuďte oceněné stavby roku

Navštivte prvomájovou výstavu Stavíme, bydlíme v Šumperku a posuďte oceněné stavby roku

V prvních májových dnech 30. dubna a 1. května přivítá kulturní dům v Šumperku návštěvníky, kteří se zajímají o zlepšení svého bydlení, rekonstrukci bytu nebo stavbu domu.

Kulturní dům poskytne své prostory pro uskutečnění 10. ročníku výstavy STAVÍME, BYDLÍME. Vystavovatelé z oboru stavebnictví a vybavení domácnosti budou připraveni ve svých expozicích poskytnout návštěvníkům informace a výstavní slevy v úterý od 9 do 18 hodin a ve středu od 9 do 17 hodin. Vstup na výstavu je zdarma.

Prvomájové dny na konání stavební výstav jsou zvoleny záměrně. Předchozí ročníky potvrdily, že celoročně největší koncentrace obyvatel v centru města, kde se nachází kulturní dům, je právě při prvomájové procházce celých rodin. Ty míří za jednotlivými atrakcemi a také právě na stavební výstavu.

Letošní novinkou výstavy jsou nové tři samostatné projekty:

  • Stavba roku 2012 Olomouckého kraje
  • Stavební policie – kritizovat a chválit
  • Pestré tváře dřevostaveb

Obrázek Cílem soutěže „Stavba roku 2012 Olomouckého kraje“ je seznámit širokou odbornou a laickou veřejnost s úrovní současného stavitelství, architekturou a projektováním v Olomouckém kraji. Soutěž slouží k podpoře kvalitní komplexní realizace staveb a zviditelnění kvalitních dodavatelských firem. Do soutěže bylo přihlášeno celkem 47 staveb, a to novostaveb i rekonstrukcí. Koncem dubna byly přihlášené stavby posouzeny odbornou komisí složenou z architektů, inženýrů a podnikatelů ve stavebnictví. Bylo přiděleno pět titulů „Stavba roku 2012“, deset čestných uznání a cena hejtmana Olomouckého kraje. Přijďte sami posoudit přihlášené a také oceněné stavby přímo na výstavu.

Zajímavá bude rozsáhlá galerie fotopanelů pod názvem „Stavební policie – kritizovat a chválit“, na kterých architekti komentují chyby i nevkus při výstavbě rodinných domů a chválí zdařilé stavby. Vše ve spolupráci s časopisem Dům a Zahrada.

Galerie „Pestré tváře dřevostaveb“ představí zajímavé novostavby – dřevostavby rodinných domů z ČR i Evropy. Inspiraci získáte díky spolupráci s časopisem Dřevo&Stavby.

A co konkrétně nabízí vystavovatelé ve svých expozicích na výstavě?

Nabízí kompletní rekonstrukce a přestavby, zhotoví návrhy bytových i nebytových interiérů včetně následné realizace. Koupelnové studio představí nabídku koupelen, dlažeb, obkladů a koupelnového vybavení. Několik firem nabídne vyřešení otázky topení a úspory tepla. Budou zde představeny tepelná čerpadla a otopné systémy, spotřebiče pro vytápění a ohřev teplé vody, plynové závěsné a kondenzační kotle, plynové průtokové ohřívače, zásobníky teplé vody, solární systémy a tepelná čerpadla, kotle na tuhá paliva, elektrokotle, plynové kotle a také krbová kamna.

Se stavbou souvisí také správný výběr střechy, plastových či hliníkových oken a dveří, zimní zahrady. Interiér si můžete vylepšit dřevěnými podlahami, postelemi z masivu a spacím systémem pro zdravý spánek.

Podtrženo a sečteno, nabídka na výstavě je velká. Když přijdete na výstavu, můžete si odnést zdarma nejen informace, kontakty na firmy, ale spousty katalogů, časopisů se stavební tématikou a prospektů.

Novinkou letošního ročníku je losování o sadu 3 kuchařských knih v hodnotě 997,– Kč „Prostřeno od Aše po Jablunkov". Mnozí jistě znáte z TV Prima Family. Obyvatelé okresu Šumperk naleznou před výstavou ve svých poštovních schránkách pozvánku na výstavu s losovacím kupónem. Pokud tento kupón vyplní a hodí do losovacího osudí na výstavě, mají velkou šanci, že budou druhý den výstavy v 15 hodin vylosováni a sada knih jim bude předána.

Přijďte v úterý 30. dubna od 9 do 18 hodin nebo ve středu 1.května od 9 do 17 hodin do domu kultury v Šumperku a načerpejte novou inspiraci při zútulnění vašeho bydlení.


ObrázekObrázek Obrázek

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2020 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: