> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Zábava > Přerovský veletrh - POSTAV DŮM, ZAŘIĎ BYT

Přerovský veletrh - POSTAV DŮM, ZAŘIĎ BYT

Inspirace a informace pro vylepšení bydlení, ale i Den zdraví a krásy a Den lesa.

Výstaviště Přerov bude patřit ve dnech 14. – 16. června 2013 již 16. pokračování Přerovského veletrhu – POSTAV DŮM, ZAŘIĎ BYT, který nese podtitul Stavba, Bydlení, Zahrada, Hobby, Zábava. Letos veletrh doplní další osvětové a zábavné akce. V sobotu DEN ZDRAVÍ A KRÁSY a v neděli DEN LESA.

Tato víkendová akce je určena návštěvám celých rodin z Přerova a spádového okolí. Svoji nabídku zde představí firmy nejen z oblasti stavebnictví a bydlení, ale i místní firmy bez rozdílu zaměření.

Obrázek Na výstavě POSTAV DŮM, ZAŘIĎ BYT se návštěvníci mohou seznámit se širokou nabídkou stavebních materiálů a technologií – zdících materiálů, střešních systémů, komínových systémů, zateplování a izolací, sanace a hydroizolací, stavební chemie. Najdou zde i různé druhy podlah, stínící techniky zateplení lodžií, garážových vrat.. Oblast vytápění je zastoupena alternativní způsoby získávání tepla prostřednictvím tepelných čerpadel a solárních kolektorů. Zastoupeny budou i rekuperační jednotky, podlahové vytápěni a regulační technika. Nebude chybět vybavení interiérů – nábytek, zdravé spaní – postele, matrace, bytové doplňky. Zajímavá je nabídka typových domů v nízkoenergetickém a pasivním standardu, možností financování novostaveb. i rekonstrukcí. Nabídku doplňují centrální vysavače, elektroinstalační prvky, nářadí pro kutily, domácí potřeby, fyzikální úprava vody- odstraňování vodního kamene.

Výstavní část doplní expozice elektrokol a elektroskůtrů a také automobilů.

Doprovodný program zastřešují doplňkové akce. V sobotu 15. června DEN ZDRAVÍ A KRÁSY si klade za cíl ukázat a informovat širokou veřejnost: jak o zdraví pečovat a jak si ho co nejdéle udržet. V širším pohledu s tím souvisí i péče o sebe, o svoji postavu, pleť a vůbec zevnějšek. Budou zde k dispozici poradny, info stánky i přednášky související s pohybovými aktivitami, péčí o zevnějšek, zdravou výživou – vhodně voleným jídelníčkem, přípravou dietních a zdravých jídel … Zájemci mohou využít preventivní zdravotní vyšetření i nechat si změřit BMI index a další ukazatele související s analýzou organizmu.

Zábavnou část zajistí moderované předvádění a ukázky zdravého vaření a různých druhů sportovních aktivit – skupinových i individuálních cvičení (bossu, pilates, jóga, programy H.E.A.T. a TRX, běh, bootcamp, in- line, americký fotbal…)

Mnohé z aktivit si zájemce mohou přímo vyzkoušet, stačí vzít s sebou sportovní oblečení.

Po celou dobu konání veletrhu lze navštívit expozici „Bylinky všemi smysly" – fotogalerie nejoblíbenějších i méně známých bylinek s popisem a jejich využitím.

V neděli 16. června DEN LESA představí les jako prostor nepostradatelný pro život člověka. Pro člověka je zdrojem obživy i vyhledávaným místem odpočinku a relaxace. Lidé by se měli naučit les ohleduplně využívat i chránit. Zejména pro děti bude připravena „Naučná stezka lesem“ sestavena z interaktivních vědomostní a naučných stanovišť – např. čichové pexeso, hmatové chodníčky, zpěv ptáků, kvarteto s odpadem, stopy zvířat , poznávání živočichů, ptáků, hub, nerostů, druhy stromů – jaká je kůra a dřevo, geocaching, střelba z kuše …

Silní muži, ostré pily – to je atraktivní dřevorubecká soutěž TIMBERSPORTS s ukázkami pěti základních disciplin za účasti světového rekordmana Martina Komárka a jeho týmu STIHL Timbersports. Dále jsou připraveny ukázky stromolezení a arboristiky i manipulační techniky.

Po celou dobu zde návštěvníci najdou posterové výstavy

STAVBA ROKU 2012 OLOMOUCKÉHO KRAJE
Přehlídka staveb realizovaných v Olomouckém kraji v období 2011 – 2012. Vystaveny zde budou prezentační panely všech 47 přihlášených staveb v pěti kategoriích. Soutěžní přehlídku vyhlašuje jednou za dva roky Olomoucké hejtmanství.

STAVEBNÍ POLICIE – KRITIZOVAT A CHVÁLIT
Galerie fotopanelů – architekt komentuje chyby i nevkus při výstavbě rodinných domů a chválí zdařilé stavby. Ve spolupráci s časopisem Dům a Zahrada.

PESTRÉ TVÁŘE DŘEVOSTAVEB
Inspirační výstava zajímavých novostaveb – dřevostaveb rodinných domů z České republiky i Evropy, ve spolupráci s časopisem Dřevo&Stavby.

Závěrem nezbývá než všechny pozvat na přerovské výstaviště pro zajímavé a užitečné informace, inspiraci a pobavení. Zájemci zde mohou zavítat – v pátek 14. a sobotu 15. června v době 9 –18 hod, v neděli 16. června 9 – 17 hod.

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2020 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: