> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Poradenství > Rady pro bydlení > Test: Co musíte znát, než si pronajmete byt?

Test: Co musíte znát, než si pronajmete byt?

Najít byt k pronájmu není až tak těžké. Další kroky však mohou přinést problémy. A to v případě, že se nevyznáte v problematice nájemního bydlení. Prověřte své znalosti v našem testu, možná si některé doplníte.

Obrázek Ilustrační foto
Foto: Profimedia.cz

Bydlet ve svém je jistě snem prakticky každého z nás. Ne každému je to však umožněno – ne každý si může dovolit investovat nemalé peníze do koupě vlastní nemovitosti.

Mnoho a to nejen mladých lidí svou bytovou potřebu musí řešit pronájmem. Základem pro nájemní bydlení se pak stává nájemní smlouva, která musí mít své náležitosti. Před jejím podpisem si vždy ověřte, zda v ní některé z nich nechybí.

Otestujte se

Víte, na co nesmíte zapomenout, než si pronajmete byt?

Každý nájemce má pochopitelně také svá práva. Například, pokud s ním nejsou žádné problémy, není důvod, aby mu majitel bytu dal výpověď. A pokud k tomu dojde, musí mít důvod výpovědi povolený soudem.

Základní povinnosti nájemců jsou jasné – platit včas nájemné i zálohy za služby a chovat se v bytě slušně. Jinak má majitel bytu právo dát nepohodlnému nájemníkovi výpověď, aniž by musel mít svolení soudu.

iDNES.cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2021 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: