> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Aktuality > Komerční prostory > CTPark čeká na nové nájemníky

CTPark čeká na nové nájemníky

Z převážné části zeje už delší dobu prázdnotou průmyslový CTPark v Hranicích. Zkrachovalý Philips nahradila začátkem roku 2007 společnost Multidisplay a ta teď končí rovněž. Co bude s areálem, který se rozprostírá na sedmdesáti kilometrech čtverečních?

Odpověď hledal Deník u ředitele Multidisplaye – dceřinné společnosti CTP Invest – Marcela Schoonhovena.

Ve svých počátcích měl v Hranicích Multidisplay přibližně čtrnáct set zaměstnanců. Kolik jich zbývá teď?

Naše společnost si v Hranicích ponechala již jen posledních deset zaměstnanců. Někteří pracují na finančním a personálním oddělení, zbytek jsou údržbáři. Do konce tohoto roku by však měli skončit i oni.

Jak to teď ve výrobních halách vypadá?

Hala Large byla vyklizena již vloni, halu Jumbo stále ještě vyklízíme. Až donedávna tam totiž výrobní linky někdejšího Philipsu využívala firma Sendio, která se ale nedávno odstěhovala do Olomouce. Teď už linky potřebné nejsou a proto je naši poslední zaměstnanci a lidé z najatých firem demontují.

Kdo v areálu CTParku zůstal?

I nadále tam zůstávají firmy Jyco a Etimex. Obě shodně využívají asi šest tisíc metrů čtverečních plochy. Pokud vím, má společnost Jyco v plánu svou výrobu rozšířit a přijmout tři stovky nových zaměstnanců. Padesát by jich mělo nastoupit ještě letos, náborová kampaň už probíhá. Obdobná situace je i ve firmě Etimex.“

Co má CTPark v úmyslu udělat se zbytkem areálu?

Nabízí ho k pronájmu dalším firmám. Jsme velmi flexibilní. Jsme schopni přizpůsobit se potřebám klienta a pronajímat plochy od dvou set do dvaceti tisíc metrů čtverečních.

Co když se průmyslový areál nepodaří obsadit? Přemýšleli jste o tom, že byste ho prodali nebo zrušili?

To v žádném případě. Areál bývalého Philipsu je velmi lukrativní a leží na strategickém místě. Kříží se tady důležité silniční i železniční tahy, ke kterým ještě nedávno přibyla dálnice. Jsme optimističtí a věříme, že se nám CTPark podaří zaplnit. Naše vize je taková, že se nám to povede nejpozději do tří let.

Už někdo projevil zájem začít v CTParku podnikat?

V současné době vedeme jednání se třemi potenciálními klienty. Do poloviny příštího roku bychom chtěli mít v areálu čtyři až pět nových firem. Budeme mít od nich příjem z nájemného a pak se klidně můžeme pustit ještě do výstavby dalších budov. Všechno bude záležet na přání našich zákazníků.

Nedávno Deník informoval o úvahách americko-holandské společnosti začít v CTParku vyrábět mražené bramborové produkty. Trvá tento zájem?

Ano, ale tato firma nemá zájem o pronájem stávajících prostor. Chtěla by od nás odkoupit část pozemků a postavit si na nich úplně novou továrnu. Pokud vím, tak by chtěla své plány v Hranicích zrealizovat do roku 2013. Nebráníme se tomu.

Je CTPark vhodný i pro místní firmy?

Záleží na tom, o jak velkou plochu by měly zájem a jak dlouho by ji chtěly využívat. Již jsme tady v CTParku dvě místni firmy měli. Operativně tím řešily okamžitou potřebu volných prostor. V každém případě je park schopen nabídnout komfortní zázemí. Nabízíme výrobní, kancelářské i skladovací prostory.

Město plánuje vybudovat v Hranicích ještě další průmyslový areál. Počítá s ním v areálu bývalých kasáren Jaslo. Nebojíte se případného odlivu klientů?

Nemyslím si, že by byl kasárenský areál určen pro stejnou cílovou skupinu jako CTPark. Každá zóna je svým způsobem specifická a každá je ideální pro někoho jiného. Z tohoto důvodu se, myslím, není potřeba případné konkurenční lokality obávat.

Obrázek

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2022 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: