> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Poradenství > Stavební poradna > Cihlové komíny

Cihlové komíny

Na letošním ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH představila společnost HELUZ cihlářský průmysl v.o.s. cihelný komínový systém HELUZ Multi.

Oproti ostatním variantám komínových systémů nabízí HELUZ Multi možnost napojení spotřebičů jakéhokoli typu. Nový komínový systém je kompatibilní s jakýmkoli krbem, krbovou vložkou, všemi typy kotlů na plyn i jakákoli jiná paliva. Snese i jakoukoli z běžných provozních teplot paliva, pouze jeho varianta na plyn je určena pro spotřebiče, jejichž výstupní teplota nepřesáhne 160 °C. Komínový systém HELUZ Multi je tlakově naprosto utěsněný, proto může pracovat se spotřebiči v atmosférickém, přetlakovém i podtlakovém provozu.

Komplexní komínový systém HELUZ Multi, jehož sestavení snadno a rychle zvládne i jeden samotný pracovník, je tvořen z keramických izostatických trubek, tepelné izolace a obvodového pláště z broušených keramických tvarovek. Stejně jako předcházející typy komínových systémů HELUZ i tento nabízí varianty připojení sopouchu v úhlech 45° a 90°. A stejně jako jeho předchůdci i systém HELUZ Multi zahrnuje veškeré příslušenství, které je pro funkci komínu nezbytné. Nabízí i několik variant řešení nadstřešní části a mnoho doplňků pro ukončení a zakrytí komínu. Z keramických komínových tvarovek lze sestavit komínové těleso s libovolným počtem průduchů při libovolné kombinaci průměrů a typů vnitřních vložek. Zároveň je zajištěna vzájemná variabilita všech komínových systémů HELUZ Klasik, Plyn a Multi. HELUZ Multi je dodáván v průměrech 140, 160 a 200 mm.

Obrázek
HELUZ Multi celkový pohled

Obrázek
Trojprůduch – kombinace systému HELUZ Multi – plyn – šachta

Obrázek
Trojprůduch – kombinace systému HELUZ Multi Klasic – plyn

Obrázek
HELUZ Multi – dolní část komínového tělesa

Obrázek
Komínový límec

Obrázek
Komínový klobouk

Obrázek
Komínové ukončeni Napoleon

 Stavitel

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2021 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: