> Úvodní stránka > Firmy na CPM > Ústí nad Labem

Ústí nad Labem

Základní informace:

Představení města:

Ústí nad Labem (německy Aussig an der Elbe) je statutární město na severozápadě Čech, centrum Ústeckého kraje a okresu Ústí nad Labem. Do roku 1990 zde sídlil také krajský národní výbor Severočeského kraje. Osmé největší město České republiky.

Profil města:

  • Počet obyvatel: 94 960 (31.12.2007)
  • Rozloha: 93,95 km2
  • Nadmořská výška: 218 m

Ústí nad Labem je jedno z nejvýznamnějších měst v České republice. Je správním, průmyslovým i kulturním centrem Ústeckého kraje s více než 800 tisíci obyvateli. Ústí nad Labem je deváté nejlidnatější město v republice.

Obrázek

Ústí nad Labem leží v malebné kopcovité krajině Českého středohoří na březích řeky Labe. Je vzdálené zhruba hodinu od Hlavního města Prahy. Přestože jde o rušné průmyslové město, v atraktivním okolí je celá řada přírodních lokalit, vhodných pro turistiku i jiné formy aktivního odpočinku.

Obrázek

Historie města sahá až do 11. století. Především díky výhodné poloze se město stalo dopravním a obchodním centrem regionu. Již ve 13. století získalo Ústí dekret města královského. Ve 2. polovině 19. století, díky splavnění Labe, železniční křižovatce a bohatým zdrojům hnědého uhlí, se Ústí změnilo ze zaostalé periférie v důležitou průmyslovou, obchodní a dopravní metropoli severu Rakousko – uherské provincie. Slibný rozvoj sídla byl bohužel na dlouhá léta utlumen důsledky druhé světové války a následnou devastací v době totalitního režimu.

Obrázek

Na společenském, kulturním a vědeckém životě města se významnou měrou podílí Univerzita Jana Evangelisty Purkyně.

Zdroj: www.usti-nad-labem.cz, www.invest-usti.cz, www.wikipedie.cz

Ústí nad Labem

Kontaktní informace

Ústí nad Labem
Velká Hradební 8
400 01 Ústí nad Labem
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 475 241 111

Fax:
fax +420 475 211 503

E-mail:

Web:
www.usti-nad-labem.cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: