> Úvodní stránka > Firmy na CPM > Obchodní partneři investorů > Služby pro investory > Doprava, přeprava, logistika > Letiště Ostrava, a.s.

Letiště Ostrava, a.s.

Základní informace:

Mezinárodní Letiště Leoše Janáčka Ostrava je významným regionálním letištěm v České republice s pravidelným vnitrostátním i mezinárodním provozem.

Vlastníkem letiště je od 1. července 2004 Moravskos­lezský kraj. Provozovatelem letiště je společnost Letiště Ostrava, a.s. Dne 13. prosince 2006 byl letišti udělen čestný název Letiště Leoše Janáčka Ostrava podle skladatele Leoše Janáčka.

Letiště poskytuje služby v oblasti odbavení cestujících, letadel a zboží. Služby jsou poskytovány 24 hod. denně.
Letiště je schopné odbavit letadla bez omezení velikosti, k dispozici jsou rozsáhlé skladovací prostory.
Rozsáhlá odbavovací plocha v přímém sousedství cargo terminálu. Výstavba údržbového centra.

Nová pravidelná linka Ostrava – Moskva

Po Praze a Vídni mohou občané Moravskoslezského kraje létat také do Moskvy. Rychlé a pohodlné spojení mezi Ostravou a Moskvou od září letošního roku zajišťuje nová pravidelná linka provozovaná leteckou společností Polet Airlines. Z počátečních čtyř rotací týdně je plánováno rozšíření na každodenní provoz. 50-ti místný letoun SAAB 2000 přepraví cestující na moskevské letiště Domodědovo již za 2 hodiny 45 minut.

Letiště Domodědovo je největším letištěm v Ruské federaci a ve východní Evropě. Jeho velkou předností je vysoká kvalita poskytovaných služeb na evropské úrovni. Cestující, kteří plánují navštívit Moskvu, mají možnost se za 40 minut pohodlně dopravit moderním rychlovlakem až do centra města, kde se také nachází letištní terminál. Ostatní mohou využít návazných spojů do dalších 231 destinací, přičemž do 107 z nich se není možné dostat z žádného jiného moskevského letiště.

Letiště Ostrava, a.s.

Kontaktní informace

Letiště Ostrava, a.s.
Letiště Ostrava, č. p. 401
742 51 Mošnov
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 597 471 117

Telefon 2:
work +420 597 471 136

Fax:
fax +420 597 471 105

E-mail:

Web:
www.airport-ostrava.cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: