> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Komerční prostory > Doprava, dopravní stavby > Ostrava - Revitalizace přednádražního prostoru Ostrava-Svinov, II. etapa

Ostrava - Revitalizace přednádražního prostoru Ostrava-Svinov, II. etapa

Fáze projektu: plánovaný

Základní informace:

Připravovaný projekt je umístěn v lokalitě nádraží resp. přednádražního prostoru Ostrava Svinov. Jeho cílem je vytvořit dopravní terminál nadregionálního významu, který propojuje a integruje vlakovou dopravu, individuální automobilovou dopravu, dálkovou autobusovou dopravu s městskou hromadnou dopravou autobusovou a tramvajovou. Projekt navazuje na již realizovanou rekonstrukci nádražní haly ČD včetně přímého přednádražního prostoru. Výstavbu terminálu provází příprava vzájemně koordinovaných a harmonizovaných projektů Moravskoslezského kraje na vybudování dvou kruhových objezdů na ulici Bílovecké (příjezdy a odjezdy autobusů k terminálu) a rekonstrukce a úprava silniční části Svinovských mostů (úprava v souvislosti s budováním komunikačního systému terminálu). Samotný projekt terminálu bude realizován v části pod Svinovskými mosty, kde bude vybudována příjezdová komunikace k zastávkám autobusů dálkové a městské hromadné dopravy a vlastní zastávky autobusové dopravy. V rámci Svinovských mostů bude vybudován přestupní komunikační systém, eskalátory, výtahy, přístupy pro zdravotně postižené, dále zastávky autobusové dopravy na Svinovských mostech a současně bude rekonstruován dle potřeb terminálu tramvajový most a tramvajové zastávky. Celkové náklady na realizaci stavby jsou v současnosti generálním projektantem odhadovány na cca 750 mil. Kč. Předběžný termín dokončení je stanoven do konce roku 2011.

V současné době je zpracovávána projektová dokumentace pro stavební povolení s termínem dokončení v březnu 2009. Zpracovatelem je společnost Moravia Consult Olomouc, a.s. – MCO, která byla rovněž autorem předchozího projektového stupně. Celý projekt je rovněž konzultován s autorem původního návrhu, architektem Filandrem. Zahájení stavebního řízení se očekává ve druhém čtvrtletí 2009. Získání stavebního povolení a následné zahájení stavebních prací je naplánováno na konec roku 2009.

Paralelně se řeší také dokumentace demolice objektu plata a řeší se vydání sdělení o odstranění stavby s termínem do konce zimy 2009. Následně bude řešena veřejná zakázka na výběr dodavatele demoličních prací. Samotná demolice by měla proběhnout ve druhém až třetím čtvrtletí roku 2009.

Ostrava - Revitalizace přednádražního prostoru Ostrava-Svinov, II. etapa

Kontaktní informace

Ostrava
Prokešovo náměstí 8
729 30 Ostrava
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 599 444 444

Telefon 2:
work +420 844 121 314

E-mail:

Web:
www.ostrava.cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: