> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Volnočasové stavby > Plzeň - Revitalizace nábřeží řek

Plzeň - Revitalizace nábřeží řek

Fáze projektu: ve výstavbě

Základní informace:

V roce 2007 zahájil Útvar koncepce a rozvoje města Plzně přípravy komplexní studie revitalizace nábřeží plzeňských řek. Jedinečná urbanistická kompozice založení sídla na březích čtyř řek, Mže, Radbuzy, Úhlavy a Úslavy, nabízí obyvatelům města Plzně nevšední potenciál pro každodenní rekreaci a odpočinek. Je však třeba ještě učinit mnohé pro to, aby každý říční kilometr plzeňských vodních toků skutečně mohl poskytnout estetický, sportovní či relaxační zážitek.

Studie mimo jiné navrhne systém odpočinkových míst a informačních tabulí v návaznosti na sportovně rekreační trasy v údolí řek (cyklostezky, trasy pro pěší, naučné stezky či hipostezky). Přírodně-krajinářská část studie se bude zabývat komplexně pojatou protipovodňovou ochranou s územně a funkčně diferencovanými přístupy k různým úsekům vodních toků a jejich údolních niv, opatřeními z hlediska využití aktivních a pasivních zón zátopových oblastí, ochranou přírodních a kulturních hodnot krajiny a obnovou narušených ekosystémů, zvýšením biodiverzity a zlepšením estetického hlediska vodních toků ve městě.

Město Plzeň se také s tímto projektem uchází o zapojení do mezinárodního projektu REURIS v rámci Operačního programu Nadnárodní spolupráce. Jedná se o spolupráci mezi Českou republikou (Plzeň a Brno), Polskem (Katovice, Bydgoszcz) a Německem (Stuttgart a Lipsko).

Poslední aktualizace: 22.1.2009

Zdroj: ukr.plzen.eu

Soubory ke stažení:

Název souboru Typ Velikost
Newsletter 02-2009 Dokument PDF 905 kB

Více informací o lokalitě

Plzeň - Revitalizace nábřeží řek

Kontaktní informace

Plzeň
Nám. Republiky 1
306 32 Plzeň
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 378 032 550

Telefon 2:
work +420 378 032 551

E-mail:

Web:
www.plzen.eu

Útvar koncepce a rozvoje města Plzně
Kont. osoba:
Ing. Pavlína Červená
ateliér životního prostředí
Telefon:
+420 378 035 005
E-mail:
cervenap@plzen.eu

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: