> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Komerční prostory > Plzeň - Průmyslová zóna Škoda Plzeň

Plzeň - Průmyslová zóna Škoda Plzeň

Fáze projektu: dokončený

Základní informace:

Projekt regenerace průmyslové zóny Škoda Plzeň zařadilo Ministerstvo průmyslu a obchodu v roce 2004 do programu rozvoje průmyslových zón v ČR jako největší realizovaný brownfield v České republice. Projekt získal cenu Brownfield roku 2004, kterou uděluje Sdružení pro zahraniční investice (AFI) společně s agenturou CzechInvest.

Areál o rozloze 158 ha se nachází v jihozápadní části Plzně a je ohraničen ulicemi Tylova, Korandova, Borská a Domažlická. Projekt regenerace areálu Škoda zahrnoval uvolnění 50 ha plochy demolicemi původních budov, úpravu staré nedostatečné silniční dopravy a přebudování dožívající přebujelé vlečkové soustavy. Vznikly nové komunikace v délce 5 km a vlečky se optimalizovaly z původních 52 km na 32 km. K dalším technickým cílům projektu patřilo řešení zásobení areálu pitnou, užitkovou a průmyslovou vodou, vybudování kanalizace, zásobení zemním a pěti technickými plyny, elektrickou energií a teplem.

Tradiční průmyslové území západočeské metropole se změnilo na moderní průmyslovou ekologicky nezatíženou zónu, v níž místo jedné firmy sídlí dalších 48. Na regeneraci areálu navázala v roce 2005 výstavba nájemních hal o celkové ploše 60 000 m2. V současné době (květen 2008) je dokončeno osm objektů, dalších šest se staví. Více než polovina plochy dokončených hal je pronajata firmám zaměřeným na zpracovatelský průmysl. Na revitalizovaných plochách rovněž dobudovává nové objekty společnost ŠKODA TRANSPORTATION s.r.o., výrobce tramvají a lokomotiv. Tři nové výrobní haly a administrativní budova budou slavnostně otevřeny v červnu 2008.

Poslední aktualizace: 23.1.2009

Zdroj: ukr.plzen.eu

Více informací o lokalitě

Plzeň - Průmyslová zóna Škoda Plzeň

Kontaktní informace

Plzeňský kraj
Škroupova 18
306 13 Plzeň
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 377 195 111

E-mail:

Web:
www.kr-plzensky.cz

Kont.osoba:
Ing. Roman Kalous
ŠKODA HOLDING a.s.
Telefon:
+420 378 182 537
E-mail:
roman.kalous@sko­da.cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: