> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Bydlení > Plzeň – Jižní město - CityRegio II

Plzeň – Jižní město - CityRegio II

Fáze projektu: dokončený

Základní informace:

Mezinárodní projekt CityRegio vznikl již v roce 2002. Cílem projektu bylo navázání spolupráce mezi městy a institucemi z různých států při řešení obdobných strategických problémů při rozvoji regionálních center. Projekt byl schválen a finančně podporován programem Evropské unie INTERREG III B, který pokryl cca 75% rozpočtu. Na projektu tehdy spolupracovali partneři z regionů Lipsko, Plzeň a Linec.

V roce 2005 projekt skončil. Ukázalo se však, že jeho myšlenka je nadále životaschopná a že dosažené výsledky otevřely mnoho dalších otázek v oblasti regionálního rozvoje. Regionální centra z různých států se mají od sebe vzájemně co naučit a navíc zde vzniká žádoucí efekt sbližování lidí, regionů a institucí v rámci Evropské unie. Proto byla partnery zpracována žádost do programu INTERREG III B o podporu dalšího projektu CityRegio II.

Této žádosti bylo vyhověno a Plzni byla přiznána podpora její části projektu ve výši cca 250.000,– EUR s nutností 25% spolufinancování. Druhá fáze projektu tedy mohla začít v dubnu 2006 a je rozprostřena do dvou let. Klíčovou aktivitou města Plzně v jeho rámci je hledání nejvhodnějšího urbanistického řešení Jižního města a příprava územní dokumentace k tomuto strategickému území až do úrovně regulačního plánu.

Projektoví partneři

Česká republika: Útvar koncepce a rozvoje města Plzně (vedoucí partner projektu), Regionální rozvojová agentura Plzeňského kraje
Německo: Lipsko, okres Muldentalkreis, okres Delitzsch, okres Leipziger Land, Aufbauwerk Region Leipzig GmbH
Polsko: Gdaňsk, Gdansk Enterpreneurship Foundation
Maďarsko: Pécs, Kaposvár, Szekszárd, Rozvojová agentura jižní podunajské části Maďarska
Itálie: Bologna; Bulharsko: Varna

Soubory ke stažení:

Název souboru Typ Velikost
Výsledky urbanistické soutěže Plzeň - Jižní město Dokument PDF 145 kB

Více informací o lokalitě

Plzeň – Jižní město - CityRegio II

Kontaktní informace

Plzeňský kraj
Škroupova 18
306 13 Plzeň
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 377 195 111

E-mail:

Web:
www.kr-plzensky.cz

Kont. osoba:
Ing. Eva Brejchová
programové dokumenty
Útvar koncepce a rozvoje města Plzně
Telefon:
+420 378 035 041
E-mail:
brejchova@plzen­.eu

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: