> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Volnočasové stavby > Plzeň - Japonská zahrada Showa-en

Plzeň - Japonská zahrada Showa-en

Fáze projektu: dokončený

Základní informace:

„Konečným cílem tvorby japonských zahrad
je postihnout prostřednictvím nejprostších věcí
tajemství přírody i jejího stvoření.“

Sóami, 16. století

12. června 2004 byla v areálu Zoologické a botanické zahrady města Plzně otevřena japonská zahrada Showa-en (čti: Šówa-en). Tímto aktem byla završena více než dvouletá příprava projektu, na němž spolupracovali zástupci městské správy v Plzni, Fakulty ekonomické Západočeské univerzity v Plzni a japonské zahradní asociace z Tokia. Podíl na vzniku zahrady a její prezentaci má řada dalších institucí, firem a osob. Autorem koncepce zahrady a jejím duchovním tvůrcem je pan Eishin Harada, předseda Japonské zahradní asociace.

Obrázek

Výsledkem projektu je vznik unikátní japonské zahrady, která je nejen ojedinělým dílem moderní zahradní architektury ale i symbolem spolupráce České republiky a Japonska. Význam zahrady pro česko-japonskou spolupráci potvrzuje i fakt, že projekt byl sledován a podporován japonským velvyslanectvím v Praze a představiteli města Takasaki, které je partnerským městem Plzně.

Obrázek

Otevřením zahrady však celý projekt neskončil. Kromě vyřízení řady formalit se soustředila práce na prezentaci zahrady jako významného cíle turistického ruchu v Plzni a jako důležitého místa společenského života ve městě. Tato práce je prakticky trvalá, stejně jako systematická péče o zahradu prováděná odbornými pracovníky Zoologické a botanické zahrady v Plzni.

Obrázek

Poslední aktualizace: 22.1.2009

Zdroj: ukr.plzen.eu

Více informací o lokalitě

Plzeň - Japonská zahrada Showa-en

Kontaktní informace

Plzeňský kraj
Škroupova 18
306 13 Plzeň
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 377 195 111

E-mail:

Web:
www.kr-plzensky.cz

Kont. osoba:
Ing. Kateřina Juríková
marketing
Útvar koncepce a rozvoje města Plzně
Telefon:
+420 378 035 006
E-mail:
jurikova@plzen.eu

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: