> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Komerční prostory > Pardubice - TechnoPark Pardubice

Pardubice - TechnoPark Pardubice

Fáze projektu: ve výstavbě

Základní informace:

Tento PPP projekt (Public Private Partnership) je realizován pod záštitou veřejného sektoru v podání Univerzity Pardubice a Krajského úřadu a soukromého sektoru, který reprezentuje společnost Free Zone. Vědecko-technologický park by se měl v budoucnosti stát centrem strategických služeb, vývoje a výzkumu se zaměřením na elektrotechnický, chemický, automobilový průmysl, informační technologie a softwarové aplikace. Plánovaná investice by měla dosáhnout 750 mil. Kč a vytvořit na 250 nových pracovních míst zejména pro vysokoškolsky, středoškolsky vzdělané uchazeče. Výstavba administrativních budov byla zahájena v říjnu 2007.

Dokončovaný technologický park, TechnoPark Pardubice je moderním souborem objektů s prostorami vhodnými pro výzkum, zkušebnictví, prototypovou výrobu i realizaci technologií. Je příležitostí pro využití nových poznatků a informací při zavádění moderních postupů s možností spolupráce s Univerzitou Pardubice. Investice za více jak 400 milionů korun je podpořena dotací Evropské unie v rámci programu „Prosperita”.
Statut TechnoParku umožňuje vybavení prostor technologickým zařízením formou pronájmu, bez nutnosti investice ze strany vstupující firmy.
Pavilony B, C a D jsou k dispozici od září 2008.
Pavilony druhé etapy A, E, F, školící centrum a ubytování od roku 2010.

  • Zaměření: strategické služby, vývoj a výzkum pro elektrotechnický, chemický, automobilový průmysl a informační technologie
  • Investice: 750 mil Kč
  • Pracovní místa: 250
  • Pozemek: 5,5 ha
  • Lokalita: městská průmyslová zóna Pardubice
  • Výstavba závodu: 1. fáze – říjen 2007 – prosinec 2008

Zdroj: www.mesto-pardubice.cz

Pardubice - TechnoPark Pardubice

Kontaktní informace

Pardubice
Pernštýnské nám. 1
530 21 Pardubice
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 466 859 111

E-mail:

Web:
www.pardubice.cz

TechnoPark Pardubice k.s.
Tylova 52
530 02 Pardubice

Ing. Jaroslav Valoušek

Telefon:
+ 420 606 751 400

E-mail:
valousek@techpar­k.cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: