> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Volnočasové stavby > Nový Jičín - Revitalizace bývalých zahrad Gymnázia

Nový Jičín - Revitalizace bývalých zahrad Gymnázia

Fáze projektu: ve výstavbě

Základní informace:

Obsah projektu:

Projekt je zaměřen na revitalizaci území bývalých zahrad Gymnázia v centru města na ulici Palackého. Revitalizací území vznikne veřejné prostranství, park s volnočasovými aktivitami pro obyvatele a návštěvníky města Nového Jičína.

Obsahem projektu je demolice stávajících nevyužívaných objektů, rekultivace travnatých ploch. Je počítáno se zřízením menšího parkoviště a propojením lokality se Sportovním areálem lávkou přes potok Grasmanku. Do plochy parku je zakomponována zastávka autobusu MHD. V parku bude vybudována dráha pro kolečkové brusle, pro pohyb pěších budou vybudovány chodníky. Pro děti do 12 let vznikne dětské hřiště, pro mládež a dospělé hřiště petanque. Kryté posezení umožní drobná stavba altánu. Park bude vybaven lavičkami, koši na odpadky a veřejným osvětlením. Pro zpřístupnění parku bude vybudován přechod pro chodce.

Prioritní oblast dle akčního plánu města 2007 – 2013: č. 2 – Kvalita života

Cíl dle akčního plánu města 2007 – 2013: Rozvoj kulturních, sportovních a volnočasových aktivit občanů města.

Aktivita dle akčního plánu města 2007 – 2013: Rekonstrukce sportovního areálu TJ Nový Jičín – parkové úpravy, cyklostezka a in-line dráhy, nová hřiště, skate park, horolezecká stěna, lanové centrum.

Plánované výdaje projektu: 17.123.000 Kč

Současný stav projektu: Projekt byl v říjnu 2008 podán do Regionálního operačního programu NUTS II Moravskoslezsko za účelem získání dotace z EU.

Kontaktní informace

Nový Jičín
Masarykovo náměstí 1
741 01 Nový Jičín
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 556 768 222

Fax:
fax +420 556 768 289

E-mail:

Web:
www.novy-jicin.cz

Bc. Jiří Plandor – Projektový manažer
Město Nový Jičín
vedoucí oddělení rozvoje města

Telefon:
+420 556 768 249

E-mail:
plandor@novyjicin-town.cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: