> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Ostatní > České Budějovice - Protipovodňová ochrana města České Budějovice

České Budějovice - Protipovodňová ochrana města České Budějovice

Fáze projektu: ve výstavbě

Základní informace:

Při poslední povodni v roce 2002 městem protékala voda v hodnotách, které se přibližovaly hranici tisícileté vody. Tato povodeň postihla rozsáhlé území města České Budějovice, a to především v centru a na Pražském předměstí.

Obrázek

Jedním z protipovodňových opatření, vzešlých z této zkušenosti a navržených i na vládní úrovni, je i v roce 2009 realizovaná stavba na řece Vltava v úseku od jezu v Českém Vrbném po Dlouhý most, ktrerou má na starosti státní podnik Povodí Vltavy.

Práce spočívají v rozšíření a prohloubení kynety koryta (prostor kudy v současnosti nerozvodněná řeka protéká) a zároveň s tím i snížení úrovně břehových berem (vodorovné plochy podél toku; „náplavky“). Celý projekt byl ověřen na povodňovém modelu města a jeho cílem je zabránit rozlití vody při povodních do zastavěného území města. Práce by měly skončit na podzim.

Obrázek

Na protipovodňové práce naváže ještě v průběhu letošního roku splavňování prováděné Ředitelstvím vodních cest ČR. Podrobnější informace o splavnění můžete nalézt na stránkách ředitelství, souhrn podrobností o úpravách Vltavy v Českých Budějovicích pak v lednovém čísle Novin českobudějovické radnice.

Obrázek

Více informací o lokalitě

České Budějovice - Protipovodňová ochrana města České Budějovice

Kontaktní informace

České Budějovice
Nám. Přemysla Otakara II. 1,2
370 92 České Budějovice
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 386 801 804

Telefon 2:
work +420 386 801 805

Fax:
fax +420 386 801 850

E-mail:

Web:
www.c-budejovice.cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2022 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: