> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Bydlení > Jihlava - Nový domov pro seniory

Jihlava - Nový domov pro seniory

Fáze projektu: ve výstavbě

Základní informace:

Projekt má podporu ministerstva

Společné úsilí statutárního města Jihlavy a Stříbrných Teras Jihlavy o.p.s. sklízí první úspěchy. Po dvouleté spolupráci se podařilo projednat a získat od ministerstva práce a sociálních věcí registrační list akce na výstavbu Domova pro seniory v Jihlavě. To znamená, že finanční podpora akce je zařazena do státního rozpočtu. Zařízení s kapacitou 75 lůžek se stane součástí multifunkčního projektu Jihlavských Teras, realizovaným v bývalém výrobním areálu Tesly.

„Po dvouleté přípravné fázi je dnes již zjevné, že projekt dostal zelenou a nic nebrání v jeho realizaci. Jihlavští senioři se tak mohou těšit na nová místa v domově pro seniory od poloviny roku 2011. Se společností Stříbrné terasy o.p.s. máme domluveno, že minimálně 80% kapacity bude sloužit právě pro klientelu jihlavskou,“ řekl k rozvíjejícímu se projektu náměstek primátora Radek Vovsík, který za město vede jednání o vybudování nového domova pro seniory.

Obrázek

Výstavba Domova pro seniory bude zahájena v druhé polovině roku 2009 a dokončena na jaře 2011. Celkové náklady jsou rozpočtovány na asi 107 milionů korun, státní dotace bude necelých 70 milionů, přes 37 milionů investuje prostřednictvím své o.p.s. Stříbrné Terasy vlastník areálu společnost CORBADA. Město Jihlavy bude ve lhůtě 10 – 15 let postupně vypořádávat vklad investora a po té na něj bude převedena celá společnost včetně majetku. Domov seniorů je součástí první budované části s převahou činností zacílených do sociálně zdravotnického komplexu. Druhou navazující část realizovanou též do konce roku 2011 tvoří školící středisko a sociálně zaměřená výstavba bytů.

Jedná se ojedinělý multifunkční areál, který mění tvář města Jihlavy a nabízí proměnu výrobního areálu na rezidenční zónu.

Jihlavské Terasy jsou dokonalým příkladem zajímavé moderní architektury. Vznikne moderní areál s byty, obchody, studentskou kolejí, hotelem, administrativou, školicím střediskem, domovem pro seniory, chráněným bydlením, lékařským domem, galerií, restaurací, fitness centrem, parkem a parkovacím stáním. Jihlavské Terasy nabízejí možnosti využití komerčních a obchodních prostor pro podnikání i volný čas napříč aktivitami pro všechny věkové skupiny. Jsou bezpečným prostředím pro jeho obyvatele i uživatele služeb. Celý komplex nabízí pestrou paletu činností, stane se místem pulzujícího života. Vytváří prostor pro bydlení, práci i odpočinek. Pamatuje na zeleň i hry od těch nejmenších až po seniory.

Více informací o lokalitě

Jihlava - Nový domov pro seniory

Kontaktní informace

Jihlava
Masarykovo nám. 1
586 28 Jihlava
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 567 167 111

Telefon 2:
work +420 567 167 141

E-mail:

Web:
www.jihlava.cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: