> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Bydlení > Byty > Nový Jičín - Revitalizace území továrny „Tonak“ na ulici Bezručova

Nový Jičín - Revitalizace území továrny „Tonak“ na ulici Bezručova

Fáze projektu: plánovaný

Základní informace:

Projekt je zaměřen na využití stávající lokality, která po ukončení výrobních aktivit společností Tonak není využita. Stav budov se postupem času zhoršuje, dochází k jejich postupné degradaci, nemluvě o estetickém výrazu stávající zástavby. Při dnešních požadavcích na bezpečnost a hygienu při práci a obecný trend umisťování výrobních závodů mimo centra či obytné části měst je nereálné očekávat využití areálu pro jakoukoliv průmyslovou výrobu. Projekt má za úkol zisk finančních prostředků z EU na přípravu území o rozloze 1,2 ha k jejímu následnému využití. Záměrem vlastníka Města Nový Jičín je následný prodej tohoto nedeprimovaného území za účelem výstavby bytů a objektů občanské vybavenosti. Tento účel je definován studií proveditelnosti zpracovanou v roce 2006 – 2007 za finanční podpory Moravskoslezského kraje a metodickým vedením AAR Ostrava a.s. Termín dokončení přípravy území pro jeho následnou výstavbu je předpokládán v roce 2009.

Více informací o lokalitě

Nový Jičín - Revitalizace území továrny „Tonak“ na ulici Bezručova

Kontaktní informace

Nový Jičín
Masarykovo náměstí 1
741 01 Nový Jičín
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 556 768 222

Fax:
fax +420 556 768 289

E-mail:

Web:
www.novy-jicin.cz

Bc. Jiří Plandor
vedoucí oddělení rozvoje města

Telefon:
+420 556 768 249

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: