> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Volnočasové stavby > Jihlava - Kašna Amfitrité je už také zakrytá

Jihlava - Kašna Amfitrité je už také zakrytá

Fáze projektu: dokončený

Základní informace:

Už jen staré fotografie a obrazy připomínaly, jak se v minulosti v Jihlavě na zimu zakrývaly kašny. Právě na základě starých snímků a obrázků nechala jihlavská radnice před dvěma roky stejným způsobem zakrýt kašnu Neptun v horní části Masarykova náměstí, nyní došlo i na kašnu Amfitrité ve spodní části náměstí. Zakrytí kašny vyšlo na 175 tisíc korun. Obrácené „kornouty“ budou na kašnách až do jarních měsíců, aby dvě staletí staré památky chránily před sněhem, odpadky a vandaly. V případě horní kašny kryt chrání také nedávno nainstalované osvětlení.

Dnešní podoba obou kašen je z roku 1797, kdy nahradily středověké dřevěné kašny. Autorem soch bohů Neptuna a Amfitrité je Jan Václav Prchal.

Více informací o lokalitě

Jihlava - Kašna Amfitrité je už také zakrytá

Kontaktní informace

Jihlava
Masarykovo nám. 1
586 28 Jihlava
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 567 167 111

Telefon 2:
work +420 567 167 141

E-mail:

Web:
www.jihlava.cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: