> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Volnočasové stavby > Plzeň - Muzeum designu a životního stylu

Plzeň - Muzeum designu a životního stylu

Fáze projektu: plánovaný

Základní informace:

Plzeň je město s významnou historickou tradicí podporující založení Muzea designu a životního stylu na svém území. Je to město, ve kterém zanechala své stopy architektura všech století. Působili zde významní umělci a architekti často mezinárodního významu. Unikátní jsou interiéry vídeňského architekta Adolfa Loose, jednoho ze zakladatelů moderní architektury. V Plzni vznikly legendární loutky Špejbla a Hurvínka Josefa Skupy a měly tady své první angažmá. Plzeň je také rodištěm jednoho z nejvýznamnějších českých designérů dvacátého století – Ladislava Sutnara. V současné době město ožívá působením několika vysokých škol, mezi nimiž se dobře zavedl i Ústav umění a designu Západočeské univerzity, který oživuje město výstavami současné designérské tvorby.

Posláním Muzea designu a životního stylu bude dokumentovat vývoj designu a přibližovat jej prostřednictvím výstav, přednášek, besed či workshopů nejširší veřejnosti. Nejdůležitějším úkolem však bude, stejně jako u ostatních muzeí, tvorba sbírek a prezentační aktivity. Muzeum v sobě skrývá možnost celoživotního vzdělávání, dobrovolnických akcí ve vyhledávání exponátů a předávání generačních zkušeností, čímž může velmi dobře navázat na silnou intelektuální a pokrokovou tradici města Plzně.

K propojení historie a industriální tradice města s designem a uměním se přímo nabízí areál bývalých kasáren (původně pivovaru) Světovar. Muzeum by mělo být umístěno do budovy bývalé varny.

Přípravou projektu je pověřen:
Útvar koordinace evropských projektů města Plzně, p.o.
Divadlení 105/3
301 21 Plzeň
E-mail:
info-plzen2015@plze­n2015.cz

Kontaktní osoba:
Mgr. Martin Klír
E-mail:
klirm@plzen.eu
Telefon:
+420 378 035 968

Více informací o lokalitě

Plzeň - Muzeum designu a životního stylu

Kontaktní informace

Plzeň
Nám. Republiky 1
306 32 Plzeň
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 378 032 550

Telefon 2:
work +420 378 032 551

E-mail:

Web:
www.plzen.eu

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: