> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Komerční prostory > Plzeň - Nádraží Jižní předměstí

Plzeň - Nádraží Jižní předměstí

Fáze projektu: ve výstavbě

Základní informace:

Jedná se o jedinečný projekt kulturní a sociální revitalizace historické budovy nádraží Plzeň – Jižní Předměstí budovy. Původně odbavovací nádražní budova z roku 1904 ležící na křižovatce tratí Plzeň – Cheb a Plzeň – Domažlice neslouží svému původnímu účelu již od roku 1986. Postupné ničení zastavil v roce 2000 první specificworkshop v rámci Mezinárodního festivalu Divadlo, který se zde konal. Od téhož roku má produkci v budově na bedrech o.s. Johan www.johancentrum­.cz, který zde vytvořil prostor prezentací nezávislých alternativních projektů především z oblasti performing arts a výtvarného umění. Prostory jsou v současné době v zásadě jediným zázemím pro nezávislou a experimentální tvorbu ve městě.

V přestavěném a rekonstruovaném multifunkčním kulturním zařízení současného umění budou upraveny prostory víceúčelového divadelního sálu a výstavních prostor a přistavěny prostory pro tvůrčí dílny a ateliéry.

Kontaktní osoba:
Michael Hubka
E-mail:
hubka@klotz.cz

Více informací o lokalitě

Plzeň - Nádraží Jižní předměstí

Kontaktní informace

Plzeň
Nám. Republiky 1
306 32 Plzeň
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 378 032 550

Telefon 2:
work +420 378 032 551

E-mail:

Web:
www.plzen.eu

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: