> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Historické objekty > Štramberk - Jaroňkova chalupa

Štramberk - Jaroňkova chalupa

Fáze projektu: dokončený

Základní informace:

Křivolaká Jaroňkova ulička, štramberská „Zlatá ulička“, je učebnicovou ukázkou stále obydlených a s láskou opečovávaných roubených domů v podhradí. Patří mezi ně i Jaroňkova chalupa, přistavěna ke středověké hradební zdi. V této stylové kavárně můžete u široké nabídky káv (např. se štramberskými oplatky) nabrat další sílu před výstupem na Trúbu nebo rozhlednu Bílá hora.

V Jaroňkově chalupě podobně jako v Jaroňkově pekárně nesmí chybět nabídka Štramberských uší, nyní ještě více proslavených chráněnou známkou Evropské unie.

PhDr. Anna Hrčková ve své publikaci „Co se dříve jedlo pod Štramberskou trúbou" uvádí: „Původně se (Štramberské uši) pekly z chlebové (režné) mouky, kterou prodávali pekaři. Po zrušení jejich živnosti už nebyla k dostání, proto se musel změnit i recept – režnou nahradila pšeničná. Podle zkušeností a názorů záleží právě na kvalitě mouky ze všeho nejvíce. Tajemství chuti se ukrývá v individuálním používání ingrediencí.“

Štramberské oplatky

ObrázekV kavárně nabízejí kromě čerstvě upečených křupavých rohlíčků a Štramberských uší také nové Štramberské oplatky. Už minuly časy, kdy romantickým městečkem Štramberkem proudily davy „lázeňských šviháků“. Vyhlášené klimatické a bylinné lázně byly ve Štramberku založeny bylinkářem a homeopatem Janem Bajerem v roce 1855. Lázeňské „kupele“ dnes už zůstávají jen vzpomínkou. Ale s lázeňskými oplatky a láskyplnou péčí, kterou návštěvníkům Štramberka věnují v provozovnách Relax v podhůří Beskyd, se zde můžete setkat i v současné době.

Kde nás naleznete:
GPS: 49°35'33.8"N; 18°7'2.4"E

Kontakt
Jaroňkova chalupa
Jaroňkova 102
742 66 Štramberk

Tel.: +420 556 808 059
E-mail: jaronek@relaxvpod­huri.cz

Více informací o lokalitě

Štramberk - Jaroňkova chalupa

Kontaktní informace

ŠMÍRA - PRINT, s.r.o.
Rudná 98
700 30 Ostrava-Zábřeh
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 596 238 439

Fax:
fax +420 596 238 440

E-mail:

Web:
www.relaxvpodhuri.cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2022 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: