> Úvodní stránka > Pro veřejnost > Galerie projektů - Kde se staví > Komerční prostory > Plzeň - Plzeňský vědecko technologický park

Plzeň - Plzeňský vědecko technologický park

Projekt realizovali

Naši partneři

BIC Plzeň (www.bic.cz)
BIC Plzeň, Podnikatelské a inovační centrum (Business Innovation Centre), bylo založeno v roce 1992 z iniciativy města Plzně. Cílem bylo vytvoření nástroje pro podporu vzniku a rozvoje malého a středního podnikání v plzeňském regionu. Důraz při činnosti BIC Plzeň je kladen zejména na spolupráci s perspektivními subjekty, které vytvářejí podmínky pro zavádění nových služeb, výrobků a technologií. BIC Plzeň dále podporuje zavádění inovací ve firmách a technologický rozvoj firem a napomáhá komercializaci výzkumu. BIC Plzeň je partnerem VTP od samého počátku projektu VTP a významně se podílel již na přípravě žádosti o dotaci v roce 2005.

ZČU (www.zcu.cz)
Západočeská univerzita je jedinou vysokoškolskou institucí v Plzeňském kraji, která nabízí široké spektrum studia v bakalářských, magisterských nebo doktorských studijních programech pro odborníky z oblastí strojírenství, elektrotechniky, pedagogiky, ekonomiky, informatiky, aplikované mechaniky, matematiky a fyziky, filosofie, sociální a kulturní antropologie, archeologie, cizích jazyků, práva, veřejné správy. Západočeská univerzita v Plzni vznikla 28. 9. 1991 na základě zákona České národní rady č. 314/1991 Sb. Nyní se ZČU skládá ze 7 fakult a 2 vysokoškolských ústavů. I ZČU byla od počátku při vzniku VTP a její pracovníci se též podíleli na přípravách podkladů pro podání žádosti o dotaci.

Škoda výzkum (skodavyzkum.cz)
Vznik výzkumného ústavu ŠKODA je datován do roku 1907, kdy byly vybudovány moderní chemické, metalografické a mechanické laboratoře, zajišťující vysokou kvalitu škodovácké hutní a zbrojní výroby. V současné době je jejím vlastníkem Ústav jaderného výzkumu Řež, a. s. VTP má od 23. května podepsanou s firmou Škoda výzkum deklaraci vzájemné spolupráce.

Plzeň - Plzeňský vědecko technologický park

Kontaktní informace

Plzeňský kraj
Škroupova 18
306 13 Plzeň
Zobrazit na mapě

Telefon:
work +420 377 195 111

E-mail:

Web:
www.kr-plzensky.cz

CZ | EN | PL

Přihlásit

© 2023 AVÍZO, a.s. Obsah je poskytnut pouze pro soukromé použití. Jakékoliv komerční použití, rozmnožování bez písemného souhlasu společnosti AVÍZO, a.s. je přísně zakázáno.

Přihlášení členaxxx: