> Home Page > Public Section > Current News > Housing > Čeladná v Beskydech se rozroste o novou čtvrť

Čeladná v Beskydech se rozroste o novou čtvrť

Dvoutisícová Čeladná na Frýdecko-Místecku pokračuje ve svém rozvoji. Na pětihektarovém pozemku vzdáleném půl kilometru od čeladenského náměstí tu do příštího léta vznikne nová vilová čtvrť.

Sedm apartmánových domů vyroste jen kousek od tamního kostela a fary, projekt proto dostal příhodný název Farské lúky. Poklepem na základní kámen to ve čtvrtek večer potvrdili představitelé developerské skupiny Conti Real Čeladná, zástupci generálního dodavatele z firmy Hochtief i starosta Čeladné Pavol Lukša.

Sto dvacet bytů ve vilkách bude hotovo v polovině příštího roku, už dnes však je polovina z nich prodána. „Čeladná je dobrou a žádanou adresou. Zájem o bydlení je stále obrovský a zájemci přicházejí z celé repbliky. Snažíme se však, aby alespoň jedna třetina nových majitelů v obci bydlela natrvalo. Díky tomu, že se nám to daří, se může rozvíjet i obec a služby,“ říká Jakub Bernady, projektový manažer společnosti Conti Real Čeladná.

V podbeskydské obci už soukromí investoři postavili desítky nových bytů. „Apartmány Farské lúky jsou prvním projektem, který v Čeladné neděláme sami, ale s holandskými partnery,“ dodal Bernady. Souběžně s bytovou výstavbou pokračují v obci i další investiční záměry. Již v srpnu bude dokončena výstavba multifunkční budovy nové radnice, v níž budou kromě ordinací lékařů i další služby. Poblíž nové vilové čtvrti by měl časem vyrůst i aquapark s wellness centrem, hotel a luxusní restaurace, jejíž projekt už má developerská skupina hotový. Podle starosty Pavola Lukši by tak obec měla ještě více získat na atraktivitě.

Čeladná svůj rozvoj odstartovala v roce 1999 výstavbou nového náměsí. V centru obce tehdy vyrostly domy s desítkami bytů a nebytovými prostory. Počet obyvatel neustále přibývá. Podle údajů z matriky měla obec ke konci roku 2007 téměř 2300 obyvatel.

CZ | EN | PL

Sign in

© 2023 AVÍZO, a.s. Use of the Content is allowed for the personal usage only. Any commercial use, multiplying without a written persmission of AVÍZO, a.s. , is strictly forbidden.

Member sign inxxx: