> Home Page > Public Section > Current News > Moravskoslezský kraj poprvé na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

Moravskoslezský kraj poprvé na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně

Poprvé v samostatné expozici se Moravskoslezský kraj prezentoval na Mezinárodním strojírenském veletrhu v Brně.

Představitelé kraje jsou přesvědčeni o tom, že tento, pro kraj premiérový ročník veletrhu, je vhodnou příležitostí pro představení regionu s jasnou vizí a vysokým potencionálem pro další rozvoj.

V krajské expozici se kromě Moravskoslezského kraje a jeho partnerských organizací představily i firmy, které v regionu sídlí a podnikají. Návštěvníci tak mohli shlédnout prezentaci společností Alubra, Argutec, MSV elekronika, KOVOK Kopřivnice a partnerských organizací kraje, kterými jsou Agentura pro regionální rozvoj a Moravskoslezské inovační centrum. Spoluvystavující firmy podnikají v oblasti strojírenství a zároveň patří mezi inovační společnosti zaměřené na vývoj a realizaci chytrých řešení. Například společnost Argutec, s.r.o. se specializuje především na vývoj systémů strojového vidění, kamerových a termovizních systémů, měření odchylky produktu od jeho ideálního tvaru.

„Moravskoslezský kraj, spojovaný v minulosti převážně s těžkým průmyslem a hutnictvím, dnes nabízí pracovní příležitosti i v moderních oborech – informačních technologiích nebo automobilovém průmyslu. Je tu řada firem, které svými výrobky nebo technologiemi dosahují úspěchů na evropských či světových trzích, ale v povědomí veřejnosti zatím až tolik známy nejsou. Máme mnoho mladých nadaných lidí, které chceme podpořit, aby svůj potenciál uplatnili u nás a neodcházeli jinam. A jednou z možností, jak to dokázat, je i společná prezentace na mezinárodním strojírenském veletrhu. Máme zájem na tom, aby těch rostoucích a exportujících firem bylo v našem regionu ještě více, aby propojení podnikatelského prostředí s veřejnou a akademickou sférou bylo intenzivnější. Chceme více investic do inovací, průmyslového výzkumu a vývoje,“ konstatoval hejtman Moravskoslezského kraje Ivo Vondrák.

CZ | EN | PL

Sign in

© 2023 AVÍZO, a.s. Use of the Content is allowed for the personal usage only. Any commercial use, multiplying without a written persmission of AVÍZO, a.s. , is strictly forbidden.

Member sign inxxx: