> Home Page > Public Section > Current News > Misc. > Dny stavitelství a architektury (DSA)

Dny stavitelství a architektury (DSA)

Do třetího ročníku vstoupil projekt Dny stavitelství a architektury opět s posláním prezentovat veřejnosti moderní stavebnictví a architekturu a s ambicí získat pro ně nové odborníky - učně a studenty.

K oslovení veřejnosti slouží Den otevřených dveří na rozestavěných stavbách po celé republice v průběhu září až listopadu, ale také na reprezentativních stavbách přihlášených do soutěže Stavba roku 2009. Zájemci o obor stavitelství a architektury mohou navštívit v rámci Dne otevřených dveří 28. listopadu 2009 také vybrané školy a projektové kanceláře. Tam budou mít příležitost zeptat se odborníků a pedagogů na potenciální pracovní příležitosti, které na ně čekají na technických i manažerských postech v oboru. Pro odborníky vyvrcholily Dny stavitelství a architektury dne 30. září 2009 slavnostním setkáním v Senátu PČR, kde byla předána ocenění pro Nejlepšího výrobce stavebnin 2009, Nejlepší stavební firmu roku 2008 a Osobnost stavitelství. Na galavečeru stavitelství a architektury v paláci Žofín byly uděleny pěti stavbám prestižní tituly Stavba roku a Cena veřejnosti a další významná ocenění. Tento slavnostní večer byl též vyvrcholením mezinárodního festivalu moderní architektury Architecture Week 2009.

Slavnostní setkání v Senátu PČR u příležitosti **Dnů stavitelství a architektury 2009

Dny stavitelství a architektury osobně podporuje předseda Senátu PČR MUDr. Přemysl Sobotka, s nímž se setkali na půdě Senátu PČR zástupci významných organizací sdružených v SIA ČR – Radě výstavby a partneři Dnů stavitelství a architektury. O problematice stavebnictví hovořili předseda Senátu PČR MUDr. Přemysl Sobotka, prezident SIA ČR – Rady výstavby a předseda správní rady Nadace pro rozvoj architektury a stavitelství Ing.arch. Jan Fibiger, CSc. a prezident Svazu podnikatelů ve stavebnictví v ČR Ing. Václav Matyáš.

Byla předána ocenění Stavební firma roku 2008. Vypisovatelem této soutěže je Svaz podnikatelů ve stavebnictví v ČR. V kategorii do 25 pracovníků ocenění získala společnost STAPESTAVs.r.o., Zlín. V kategorii do 200 pracovníků cenu obdržela ŽSD a.s. Modřice a v kategorii nad 200 pracovníků byla vyhlášena společnost OHL ŽS a.s. Brno.

Předány byly také ceny Nejlepším výrobcům stavebních hmot 2009, jejichž držiteli se staly v kategorii do 150 pracovníků společnosti DITON s.r.o., Střítěž u Jihlavy, Kámen a písek spol. s r.o., Český Krumlov, a STOMIX, spol. s r.o., Žulová. V kategorii nad 150 pracovníků obdržely ocenění společnosti Lafarge Cement, a.s., Čížkovice, Wienerberger cihlářský průmysl, a.s, České Budějovice a Xella CZ, s.r.o., Hrušovany. Mimořádnou cenu poroty získala společnost Lias Vintířov, lehký stavební materiál, k.s.

Osobností stavitelství 2009 se stal Ing. Svatopluk Zídek.

Galavečer stavitelství a architektury

Největší událostí slavnostního večera v paláci Žofín bylo vyhlášení titulů Stavba roku 2009. Předávání cen zúčastnili předseda Senátu PČR Přemysl Sobotka, předseda Poslanecké sněmovny Parlamentu ČR Ing. Miloslav Vlček, JUDr. Cyril Svoboda, předseda KDU-ČSL, ministr dopravy ČR Ing. Gustáv Slamečka, MBA a další významní političtí představitelé. Slavnostním večerem provázel moderátor Marek Eben.

Ocenění Stavba roku 2009 byla rozdána

Prestižní titul Stavba roku je každoročně udělován pěti stavbám, bez rozlišení pořadí, jako ohodnocení komplexní kvality dokončeného stavebního díla – architektury. Do letošního ročníku soutěže Stavba roku bylo přihlášeno 55 staveb, 28 z nich postoupilo do 2. kola. Porota za předsednictví Doc. Ing. arch. Radmily Sedlákové, CSc. vybrala pět nejlepších.

Tituly soutěže Stavba roku 2009

Obrázek

CZ | EN | PL

Sign in

© 2023 AVÍZO, a.s. Use of the Content is allowed for the personal usage only. Any commercial use, multiplying without a written persmission of AVÍZO, a.s. , is strictly forbidden.

Member sign inxxx: