> Home Page > Companies at CPM > Investors > Developers > STING Development

STING Development

Basic Information:

HISTORIE A VÝVOJ

Jedná se o sesterskou společnost realitní kanceláře STING – současného významného hráče s jedenáctiletou působností na českém realitním trhu. Počátky developmentu pod hlavičkou realitní kanceláře STING spadají do roku 2001, kdy se jeho sídlem stala Karviná. Už tehdy bylo jeho vizí přinést především na Moravu nové a kvalitní bydlení pro každého. V tomto období se společnost zaměřovala především na zprostředkování prodeje novostaveb pro jejich investory. Postupně se začal zvyšovat zájem trhu o poskytnutí komplexních developerských služeb. Proto se majitel realitní kanceláře rozhodl podpořit tento resort a v roce 2006 do čela developmentu postavil novou ředitelku Ing. Renátu Odstrčilovou, které se podařilo během dvou let vytvořit zázemí pro 6 developerských makléřů a dalších 6 pracovníků. S jejím příchodem se začala společnost věnovat developerským projektům tzv. od A do Z. S příchodem prvních developerských projektů v roce 2007 si jednání a spolupráce s investory a architekty vyžádala transformaci developerského oddělení v samostatnou firmu STING Development. Z důvodu zvýšení transparentnosti finančních toků došlo k vytvoření sesterské společnosti s právní subjektivitou společnosti s ručením omezeným a se základním kapitálem 10 mil. Kč. Za svou centrálu si zvolila moravskou metropoli. Svou činností pokrývá území celé České republiky. V roce 2008 došlo k transformaci na akciovou společnost.

SOUČASNOST A SMĚŘOVÁNÍ

V rámci skupiny společností zastřešené značkou STING představuje dnes development nejdynamičtěji se rozvíjející odvětví. S tuzemskými i zahraničními investory dnes spolupracuje dvojím způsobem: Buďto jim poskytuje své služby nebo vstupuje do projektu jako spoluinvestor. V obou případech však projektům poskytuje stejnou pozornost a péči. V současnosti participuje a finančně se podílí spolu se zahraničními partnery na smluvně sjednaných developerských projektech v hodnotě přesahující jednu miliardu korun.

Ve spolupráci s investory STING Development vyhledává obchodní příležitosti v oblasti výstavby a prodeje bytů, domů, komerčních prostor a zasíťovaných parcel k výstavbě rodinných domů na území České republiky a nově i na Slovensku. Mezi kompetence společnosti dále spadá účastnění se soutěží vypisovaných obcemi, vyhodnocení záměru po ekonomické stránce (s přihlédnutím k daním), inženýrská činnost, poradenství v oblasti vytváření projektů, komunikace s architekty, koordinační činnost mezi účastníky projektu, vyjednání podmínek při zabezpečení investičního úvěru, marketingová podpora developerských projektů, služby pro tzv. koncové klienty (zabezpečení hypotečních úvěrů, řešení a koordinace klientských změn). Nejnovější službou, kterou je STING Development schopen svým klientům nabídnout, je i vedení správy nemovitostí a účetnictví nově vzniknuvším společenstvím vlastníků.

STING Development se neustále vyvíjí a rozšiřuje. V nejbližší době firmu posílí manažeři, kteří budou působit v regionech Čech a Slovenska.

STING Development

Contact Information

STING Development
Jakubská 1/121
602 00 Brno
Display on the Map

Phone:
work +420 542 214 689

Fax:
fax +420 542 214 688

E-mail:

Web:
www.stingdevelopment.cz

CZ | EN | PL

Sign in

© 2023 AVÍZO, a.s. Use of the Content is allowed for the personal usage only. Any commercial use, multiplying without a written persmission of AVÍZO, a.s. , is strictly forbidden.

Member sign inxxx: