> Home Page > Companies at CPM > Financing, Real-Estate Insurance > Mortgage Banks > Hypoteční banka, a.s.

Hypoteční banka, a.s.

Basic Information:

Profil

Jsme moderní, vstřícná a stabilní banka zaměřená na poskytování hypotečních produktů v oblasti financování nemovitostí určených k bydlení. Díky své specializaci přistupujeme ke klientům individuálně, nabízíme jim řešení šité na míru a poskytujeme profesionální poradenství.

Název, značka a logo

Od 1. ledna 2005 vystupujeme pod novou značkou Hypoteční banka a s novým logem. Do 31. prosince 2005 zněla naše obchodní firma „Českomoravská hypoteční banka, a.s.“. S účinností od 1. ledna 2006 došlo k její změně na „Hypoteční banka, a.s.“ a od 13. srpna 2007 se sídlem naší centrály stala budova ČSOB v Praze Radlicích.

Historie

Vznikli jsme 10. ledna 1991 a původně jsme působili jako univerzální obchodní banka regionálního charakteru. V září roku 1995 jsme získali oprávnění k vydávání hypotečních zástavních listů a stali jsme se tak první bankou specializovanou na hypoteční úvěry v České republice. V červnu roku 2000 se naším majoritním vlastníkem stala Československá obchodní banka, a.s. (ČSOB). Tímto krokem jsme přešli do silné finanční Skupiny ČSOB.

Akcionář banky

Jediným akcionářem banky je Československá obchodní banka, a. s. (ČSOB). ČSOB poskytuje „pod jednou střechou“ služby spřízněných společností v oblasti bankovnictví, pojišťovnictví a správy aktiv, přičemž koncept bankopojištění hraje stále větší roli.

Postavení na trhu

Těší nás a zároveň zavazuje, že si dlouhodobě udržujeme jednu z předních pozic v oblasti hypotečních úvěrů pro občany. Jsme také největším emitentem hypotečních zástavních listů v České republice.

Základní kapitál

Náš základní kapitál činí 5 076 328 000 Kč.

Majetkové účasti

Vlastníme 9 % akcií realitní společnosti LEXXUS, které jsme nakoupili počátkem roku 2006. Důvodem je rozšíření naší vzájemné obchodní spolupráce ve snaze nabídnout klientům komplexní nabídku služeb při výběru a nákupu jejich bydlení.

Společnost LEXXUS je jedna z největších pražských realitních společností, specializovaná především na pražské, ale obecně na české, a nově také slovenské, realitní prostředí. Vznikla krátce po roce 1989 a vedle specializace na luxusní nemovitosti se od roku 2002 věnuje také novým bytovým projektům a od roku 2004 také starším nemovitostem. Více informací o společnosti LEXXUS naleznete na www.lexxus.cz.

Naše strategie

Razíme tzv. multibrandovou nebo-li víceznačkovou strategii, ve které jsme v českém hypotečním bankovnictví průkopníkem. Nabízíme hypotéky nejen ve vlastní obchodní síti, ale připravujeme také hypoteční produkty pro mateřskou ČSOB, Poštovní spořitelnu a Citibank. V dubnu 2008 jsme zahájili spolupráci s Českou Pojišťovnou a ING Životní pojišťovnou. Na jaře 2009 se naším novým partnerem stala Českomoravská stavební spořitelna. Vše naznačuje, že jsme se vydali správným směrem, a proto do budoucna plánujeme rozšíření spolupráce o další partnery.

Obchodní síť

Naši obchodní síť tvoří 29 poboček, poradenská místa a široká síť externích hypotečních poradců po celé České republice.

Kodexy

31. ledna 2006 jsme přistoupili ke Kodexu chování mezi bankami a klienty, od 1. dubna 2006 se řídíme při poskytování hypotečních úvěrů tzv. Hypotečním kodexem.

Naše poslání

Pomáháme našim klientům bydlet.

Naše vize

Chceme být profitabilní, moderní a specializovaná banka se zvučným jménem nabízející široké spektrum hypotečních produktů především v oblasti financování nemovitostí určených k bydlení.

Díky profesionálně poskytovaným službám a vstřícnému přístupu ke klientům budeme i nadále udávat tón v hypotečním bankovnictví.

Hypoteční banka, a.s.

Contact Information

Hypoteční banka, a.s.
Radlická 333/150
150 57 Praha 5
Display on the Map

Phone:
work +420 844 111 174

Phone 2:
work +420 224 116 515

Fax:
fax +420 242 419 222

E-mail:

Web:
www.hypotecnibanka.cz

CZ | EN | PL

Sign in

© 2023 AVÍZO, a.s. Use of the Content is allowed for the personal usage only. Any commercial use, multiplying without a written persmission of AVÍZO, a.s. , is strictly forbidden.

Member sign inxxx: