> Home Page > Companies at CPM > České Budějovice

České Budějovice

Additional Information:

Dopravní spojení

MĚSTSKÁ HROMADNÁ DOPRAVA
Současná MHD je zajišťována trolejbusy na 8 linkách o celkové délce 70 kilometrů, na které v pracovní dny při plném provozu vyjíždí 40 vozů a další dva jsou připraveny jako pohotovostní.

Obnova trolejbusové dopravy neznamená, že by poklesl význam autobusů. Ty zajišťují dopravu na 14-ti linkách o celkové délce 165 kilometrů. V pracovní dny vyjíždí do ulic 62 vozů a další čtyři jsou každý den připraveny pro zálohové nasazení. Autobusové linky zajíždějí do 14 příměstských obcí a dvou měst (Rudolfov a Hluboká/V.), které jsou zařazeny do vnějšího tarifního pásma.

Vozidla MHD ročně najedou v Českých Budějovicích cca. 6 milionů kilometrů a přepraví cca. 40 milionů cestujících.

Obrázek

AUTOBUSOVÁ DOPRAVA

Pravidelná

  • autobusové linky: 59 regionálních, 3 dálkové a 2 mezinárodní
  • 562 zastávek v českobudějovickém regionu
  • přes sto autobusů, na více než 1 000 spojích najede v průběhu roku skoro 6 mil. km
  • autobusové nádraží v Českých Budějovicích s pracovištěm AMS / automatizovaný místenkový systém / a informačním systémem ABUS
  • elektronická peněženka pro cestující – moderní a komfortní způsob pro bezhotovostní úhradu jízdného, zrychlené odbavování cestujících. / viz. foto / Informace v autobusech a na autobusových nádražích
  • autobusová nádraží v č. Budějovicích, Týně nad Vltavou, Trhových Svinech a Nových Hradech

Zájezdová
Autobus s tónovanými skly s determální úpravou, kávovarem a chladničkou. Na přání zákazníka přistavíme autobus vybavený videosoupravou, případně i klimatizací. U autobusů je možné přiobjednat skříň pro přepravu lyžařské výstroje, nebo většího počtu zavazadel.

LETECKÁ DOPRAVA

Mezinárodní letiště

  • Praha – 150km
  • Linec – 100km
  • Vídeň – 200km

Letiště České Budějovice
Letiště České Budějovice se nachází 6,5 kilometrů jihozápadně od centra Českých Budějovic. Ze silnice E 55 ve směru na Český Krumlov uprostřed obce Planá je nutné odbočit vpravo přímo k hlavními vchodu do kasáren, který slouží také jako vjezd do areálu Letiště České Budějovice .

Letišti byl Úřadem pro civilní letectví České republiky udělen statut „Veřejné vnitrostátní letiště“. Prozatím se jedná se o kategorii ultralehkých, malých a středních letadel.
Společnost, která je držitelem tohoto oprávnění nese název Jihočeské letiště České Budějovice a.s. Jejími zakladateli jsou Jihočeský kraj a Statutární město České Budějovice.

Obrázek

České Budějovice

Contact Information

České Budějovice
Nám. Přemysla Otakara II. 1,2
370 92 České Budějovice
Display on the Map

Phone:
work +420 386 801 804

Phone 2:
work +420 386 801 805

Fax:
fax +420 386 801 850

E-mail:

Web:
www.c-budejovice.cz

CZ | EN | PL

Sign in

© 2022 AVÍZO, a.s. Use of the Content is allowed for the personal usage only. Any commercial use, multiplying without a written persmission of AVÍZO, a.s. , is strictly forbidden.

Member sign inxxx: