> Home Page > Companies at CPM > Karlovy Vary

Karlovy Vary

Basic Information:

Představení města:

V srdci Evropy, na západě Čech, mezi Krušnými horami www.krusne-hory.cz/cz a Slavkovským lesem, se ve 14. století proháněl český král Karel IV. na koni. Jeho družina objevila díky náhodě horký pramen. Jemu záhy přiřkl císař léčivou moc, o níž se na vlastní kůži přesvědčil. Podle pověsti nechal kolem zázračného pramene postavit město, které dodnes díky zřídlům vzkvétá a těší se slávě daleko za hranicemi naší země.

Karlovy Vary jsou vzkvétajícím městem. Postupně se rekonstruují další historicky významné objekty, staví se nové hotely, vytváří sportoviště, společenské akce nabývají na významu a lázeňská léčba www.karlovyva­ry.cz/…stvi-prameny je stále oblíbenější u českých i zahraničních pacientů. V kulturním a sportovním rozvoji jistě pomůže nová multifunkční hala s kapacitou 7000 míst. Prostory budou využívány při pořádání výstav, sportovních a kulturních akcí i velkých kongresů. Svými možnostmi a kapacitou bude vyhovovat například MFF a jiným významným akcím.

Profil města:

  • Počet obyvatel: 53 708 (2008)
  • Katastrální výměra: 59,10 km2
  • Nadmořská výška: 447 m

Zdroj: www.karlovyva­ry.cz, www.wikipedie.cz

Karlovy Vary

Contact Information

Karlovy Vary
Moskevská 21
360 21 Karlovy Vary
Display on the Map

Phone:
work +420 353 118 111

E-mail:

Web:
www.karlovyvary.cz

CZ | EN | PL

Sign in

© 2023 AVÍZO, a.s. Use of the Content is allowed for the personal usage only. Any commercial use, multiplying without a written persmission of AVÍZO, a.s. , is strictly forbidden.

Member sign inxxx: