> Home Page > Public Section > Projects > Leisure Time Facilities > Ostrava - Nový městský fotbalový stadion

Ostrava - Nový městský fotbalový stadion

Project Stage: plánovaný

Basic Information:

Ostravští zastupitelé přehodnotili svůj původní záměr a definitivně rozhodli, že budou preferovat stavbu úplně nového fotbalového stadionu. Původně bylo plánováno, že nový městský fotbalový stánek vznikne přestavbou stadionu ve Vítkovicích, který měl sloužit fotbalu i atletice. Vedení města však usoudilo, i po četných reakcích fanoušků, že by to nebylo nejlepší řešení. Proto v moravskoslezské metropoli vyroste zbrusu nový městský fotbalový stadion pro zhruba 30 tisíc lidí, který bude splňovat podmínky UEFA, respektive ČMFS. Stavba zcela nového fotbalového stadionu bude levnější a rychlejší. Navíc nový velký stadion bude bezpečnější, diváci budou přímo u hrací plochy sledovat svá oblíbená utkání. Nový fotbalový stánek má zvýšit prestiž města i celého regionu, Ostrava chce mít stadion evropské kvality.

Náklady na vybudování stadionu by neměly přesáhnout 1,5 miliardy korun.

Rada města dne 21.01.2009 rozhodla o výběru vhodné lokality k realizaci nového městského fotbalového stadionu. Na základě multikriteriálního posouzení vhodnosti vytipovaných variant byla vybrána lokalita Ostrava Svinov, která je v majetku města a splňuje i další kritéria jako např. dostupnost MHD, dostupnost pro pěší, navázání na dálnici D47 nebo propojení s infrastrukturou.

V současné době je zpracován materiál na změnu územního plánu a memorandum o využívání nového městského fotbalového stadionu mezi Statutárním městem Ostrava a FC Baník Ostrava.

Cílem Statutárního města Ostravy je využít nový městský fotbalový stadion nejen ke sportovním účelům, ale i pro kulturní a společenské akce.

Ostrava - Nový městský fotbalový stadion

  • About CPM Portal
  • Maps

Contact Information

Ostrava
Prokešovo náměstí 8
729 30 Ostrava
Display on the Map

Phone:
work +420 599 444 444

Phone 2:
work +420 844 121 314

E-mail:

Web:
www.ostrava.cz

CZ | EN | PL

Sign in

© 2022 AVÍZO, a.s. Use of the Content is allowed for the personal usage only. Any commercial use, multiplying without a written persmission of AVÍZO, a.s. , is strictly forbidden.

Member sign inxxx: