> Home Page > Public Section > Projects > Housing > České Budějovice - Regenerace panelových sídlišť 2006/2007/2008

České Budějovice - Regenerace panelových sídlišť 2006/2007/2008

Project Stage: ve výstavbě

Basic Information:

Město pokračuje v regeneraci sídlišť

Obrázek

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR podpořilo vloni záměr města a první etapu regenerace jižní části českobudějovického sídliště Vltava částkou čtyři miliony korun. Dalších šest milionů do obnovy šlo z městského rozpočtu. Pro letošní rok má jihočeská metropole přislíbenou státní dotaci ve výši tři miliony korun, která bude směřovat do plánované a projekčně zpracované druhé etapy obnovy sídliště Vltava-jih.

Obrázek

„Velký a pozitivní zásah do vzhledu sídliště v prostranství uprostřed Vltavy před tamním kulturním domem, očekáváme od vítězného návrhu architektky Hany Urbancové. Ten vybrala na svém posledním zasedání městská rada na základě výsledků veřejného hlasování obyvatel. S jeho realizací počítáme už v příštím roce. Projekt samozřejmě souvisí s celkovou regenerací této sídlištní aglomerace, na kterou je zpracovaná rámcová studie a jednotlivé lokality se už pouze aktuálně projekčně dopřesňují, “vysvětluje náměstkyně primátora Ivana Popelová s tím, že město chce v budoucnu s obnovami nehostinných panelových sídlišť pokračovat, a proto se s žádostmi o finanční prostředky bude obracet nejen na stát, ale osloví i evropské a další dostupné fondy. „Studie regenerace sídliště Máj dostává nyní už realizační podobu a neprodleně budou také zahájeny práce na studii regenerace Vltavy-sever, které nedávno schválila rada města,“upřesňuje náměstkyně Ivana Popelová. Celkové předpokládané náklady na obnovu sídlišť, kde žije více než třicet tisíc obyvatel, přesahují sto milionů korun.

Obrázek

More About Locality

České Budějovice - Regenerace panelových sídlišť 2006/2007/2008

Contact Information

České Budějovice
Nám. Přemysla Otakara II. 1,2
370 92 České Budějovice
Display on the Map

Phone:
work +420 386 801 804

Phone 2:
work +420 386 801 805

Fax:
fax +420 386 801 850

E-mail:

Web:
www.c-budejovice.cz

CZ | EN | PL

Sign in

© 2023 AVÍZO, a.s. Use of the Content is allowed for the personal usage only. Any commercial use, multiplying without a written persmission of AVÍZO, a.s. , is strictly forbidden.

Member sign inxxx: