> Home Page > Public Section > Projects > Housing > Flats, Compartments > Ostrava - Ostravská brána

Ostrava - Ostravská brána

Project Stage: dokončený

Basic Information:

Základní informace

  • investor Metrostav Invest Ostrava s.r.o.
  • architektonický ateliér Kuba & Pilař Architekti
  • 36 bytů v dispozicích 2+kk až 4+kk + 1 ateliér
  • obchodní a kancelářské prostory
  • lokalita Kostelní náměstí, Moravská Ostrava, 200m od Masarykova náměstí
  • zahájení výstavby II. čtvrtletí 2008
  • kolaudace duben 2010
  • k nastěhování v červenci
  • výborná občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Dále se můžete se podívat na:

Popis projektu

Bytový dům Ostravská brána je zasazen do samotného historického centra města. Jak už název napovídá, vyrostlo zde nové unikátní bydlení namísto původní a dnes již zaniklé městské brány u Kostelního náměstí, v místě vzdáleném pouhých 200 metrů od centrálního Masarykova náměstí.

Moderna ruku v ruce s historií

Ostravská brána je dokonalým příkladem zajímavé moderní architektury, respektující nejnovější světové trendy a zároveň snoubící se s historií města. Developerská divize akciové společnosti Metrostav společně s architekty z renomovaného architektonického studia Kuba & Pilař architekti již ve fázi projektu vzala v úvahu urbanistickou dispozici místa. Bytový dům Ostravská brána je klasickým příkladem nadčasového bydlení, které však není nijak okázalé, ale každopádně na první pohled zaujme netradiční architekturou. Hlavní předností bytového domu je jeho lokalizace přímo do centra města, tedy do bezprostřední blízkosti služeb, dopravy, zábavy i historických míst. Strategická poloha domu – pouhých 200 m od Masarykova náměstí – je vhodná pro lidi aktivní, kteří chtějí bydlet či podnikat ve středu města, upřednostňují kvalitu a originalitu a uznávají moderní trendy nejen v architektuře, ale i životním stylu.

Moderní městský dům – perspektivní místo pro život

Bytový dům Ostravská brána nabídne 37 bytů v dispozičním řešení 2+kk až 4+kk a komerční část s prostorami pro obchody a služby. Většina bytů ve velikostech obytné plochy od 64 do 119 m2 je situována do 2. – 5. podlaží, první nadzemní a první zvýšené podlaží domu je vyhrazeno komerčním prostorám a technickému zázemí domu. Projekt počítá celkem se sedmi obchodními jednotkami a originální dvoupodlažní kavárnou s venkovním posezením. V okolí bytového domu vznikne klidová zóna, tedy prostor pro relaxaci. V podzemídomu budou k dispozici parkovací stání, která majitelé nových bytů v centru Ostravy jistě ocení.

Nadčasová stavba s elegancí

Projekt Ostravská brána je rozhodně projektem netradičním a v jistém smyslu by měl být i prvním skutečně novým a moderním bydlením, které v srdci města vznikne. Bytový dům je koncipován jako nadčasová elegantní stavba z trvanlivých materiálů velmi jednoduchého tvaru. Je navržen v tzv. „městském“ stylu – tedy jako dům bez balkonů, hlubokých lodžií a velkých prosklených ploch. Výjimkou je jihozápadní fasáda s lodžiemi situovanými přímo do Kostelního náměstí. Svým lehkým zaoblením kopíruje půdorys budovy, nároží do Kostelní ulice je předsazeno konzolou a na druhé straně domu je navržen průchod. Oba tyto prvky umožňují průhledy z Biskupské ulice na Kostelní náměstí, které navíc opticky rozšiřují Kostelní ulici.

Dům „na rozcestí“

Dům je tvořen dvěma základními částmi, které jsou sice zcela oddělené, ale zároveň spolu velmi úzce souvisejí. Díky nim je dokonale propojena bytová a obchodní část, možnosti průchodu navíc budou moci využít nejen obyvatelé domu, ale i ostatní občané Ostravy. Pro ty bude navíc určen i nově vzniklý průchod pro pěší, který propojí Kostelní náměstí s nábřežím Ostravice. Nové bydlení tak bude jakýmsi středovým bodem, který nelze přehlédnout při procházce z centra města na nábřeží Ostravice.

More About Locality

Ostrava - Ostravská brána

Contact Information

Metrostav a.s., divize development
Zenklova 29
180 00 Praha 8
Display on the Map

Phone:
work +420 266 709 769

Phone 2:
work +420 266 709 767

Fax:
fax +420 266 709 760

E-mail:

Web:
www.metrostav.cz

CZ | EN | PL

Sign in

© 2023 AVÍZO, a.s. Use of the Content is allowed for the personal usage only. Any commercial use, multiplying without a written persmission of AVÍZO, a.s. , is strictly forbidden.

Member sign inxxx: