> Strona wstępna > Dla publicznoĹ›ci > Doradztwo > Poradnia prawna > Firma na klíč se vyplatí

Firma na klíč se vyplatí

Zakládáte firmu? Levnější, jednodušší a efektivnější je nákup již založené společnosti s ručením omezeným či akciové společnosti.

Hotovou firmu, postavenou přesně podle vašich potřeb, odkoupíte za zlomek částky, kterou vynaložíte, když budete vše vyřizovat sami. Celý proces navíc netrvá nijak dlouho, firmu zákazník přebírá do dvou dnů od založení notářského zápisu.

„Součástí nákupu je převedení obchodních podílů, akcií a příprava účetnictví a kompletního spisu pro prodej. Jako advokátní kancelář garantujeme, že vše proběhlo správně,“ vysvětluje Petr Mašek z kanceláře Mašek advokáti.

Další výhodou je, že sídlo firmy zřízené na klíč můžete ponechat v sídle společnosti, která vám firmu zakládala. Ta za vás pak vyřizuje právní a administrativní servis od běžné korespondence a právního servisu až po zastupování před úřady či soudy.

Virtuální kancelář ušetří

Zřízením takzvané virtuální kanceláře navíc ušetříte za nájem klasických prostor. Jejich cena v Praze dosahuje až 500 korun za metr za měsíc, celou virtuální kancelář pořídíte od 1000 korun měsíčně.

V tomto formálním sídle firmy můžete pořádat i jednání a setkání s partnery či dodavateli.

Některé společnosti kromě pronájmu jednacích prostor nabízejí i právní a notářský servis či zajištění audiovizuálního vybavení a občerstvení.

Zakládání firem na klíč není v Česku žádnou novinkou, zájem o ně ale roste především v posledním roce. Například kancelář Mašek advokáti či společnost Smart companies uvádějí, že zakázky na firmy na klíč meziročně stouply přibližně o třicet procent.

Před závistí do Prahy

O založení firmy se sídlem v Praze se často zajímají podnikatelé z menších měst. „Sídlo firmy mají v Praze a provozovnu doma, kdekoli po republice. Pro svůj záměr mít firmu v Praze jako důvod často uvádějí závist a s ní související neshody se sousedy. Pokud má firma sídlo v Praze, vystupují před svými sousedy jako jednatelé, tedy zaměstnanci firmy, a závist tím eliminují,“ shrnuje Petr Mašek.

Podle analýzy Finančního ředitelství pro hlavní město Prahu vyměnilo loni sídlo své firmy za pražské téměř 8500 podnikatelů z regionů, což je o 40 procent víc než v letech 2007 i 2006.

„Sídlo firmy v hlavním městě je samo o sobě dobrou vizitkou, ze strany firem proto může jít o marketingový tah. Podle některých mají větší šanci uspět ve výběrových řízeních nebo při získávání zajímavé zakázky,“ podotýká Daniel Lattner ze společnosti Office House, která analýzu pro Finanční ředitelství vypracovala.

Důvodem k přestěhování bývají podle společnosti Office House i problémy s místními institucemi státní správy.

Obrázek

CZ | EN | PL

Zalogować

© 2023 AVÍZO, a.s. Zawartość jest udostępniona tylko dla celów prywatnych. Jakiekolwiek wykorzystanie komercyjne bez zgody pisemnej spółki AVÍZO, a.s. jest surowo zabronione.

Zalogować użytkownikaxxx: