> Strona wstępna > Dla publicznoĹ›ci > Aktualności > Nová atletická hala? Chyby v ní prakticky nenajdete

Nová atletická hala? Chyby v ní prakticky nenajdete

Mezinárodní mítink Ostrava 2016 nabídl poslední ostrý test před mistrovstvím republiky, které se v Ostravě uskuteční už příští víkend.

Kdo nepřišel, mohl litovat. První mezinárodní atletické závody Ostrava 2016, v jejichž rámci se uskutečnil i XII. ročník výškařského mítinku Ostravská laťka, nabídly parádní podívanou.

Nové kulisy překrásné a všemi atlety bez přehánění opěvované haly dodaly soubojům pořádný glanc.

Ostrava už nemá jen Zlatou tretru na supermoderním stadionu, Ostrava má rovněž stánek, v němž můžou atleti soupeřit i v zimních měsících. Třeba příští víkend při mistrovství republiky.

První poznatek v nové hale? Dráha je velmi rychlá a bude svědčit závodníkům usilujícím o vylepšování vlastních maximálních výkonů.

„Dráha má tvrdý podklad a to sprinterům vždy svědčí. Je docela dobře možné, že každý následující závod se tady budou překonávat rekordy dráhy," liboval si Oldřich Zvolánek, ředitel mítinku a šéf vítkovických atletů.

Jako první se o tom, že dráha bude „hrát" s dobře připravenými atlety, přesvědčily sprinterky.

Už v rozbězích na hladké šedesátce svedly parádní souboj Slovenka Alexandra Bezeková a domácí atletka Jana Slaninová.

Obě atletky si vytvořily osobní rekordy a nakonec svedly i dramatickou finálovou bitvu, v níž byla nakonec Slovenka o dvě setiny první. A stejně dopadlo i vystoupení obou atletek na trati 200 metrů.

Druhý poznatek v nové hale?
Koulaři mají volný sektor, ve kterém je nikdo neruší a ve kterém ani oni nikomu nepřekážejí.

„Je to parádní prostředí se skvělým kruhem. Hlavně vrháme do prostoru," zdůraznila druhá koulařka úterního odpoledne Romana Grómanová, která gratulovala oddílové kolegyni Gabriele Pallové k vylepšení osobního maxima.

Třetí poznatek v nové hale? Je skutečně prostorná a nejen pro sportovce komfortní. Navíc v ní panuje pořádek, o který se starají nevtíraví, slušně vystupující, leč zároveň i přísní pořadatelé.

„Prosím, byli byste tak laskavi a odstoupili od zábradlí? Dalším lidem překážíte ve výhledu," napomenul mě a už zmiňovanou Romanu Grómanovou jeden z mužů v krásně padnoucím obleku s visačkou Security.

A když jsme se posadili, ještě za pochopení poděkoval a diskrétně poodstoupil.

Celkový dojem z nové haly?
Je to místo jako stvořené pro atletiku. Z hlediště k dráze je to doslova na natažení paže, takže každý atletický příznivec může vidět opravdu zblízka maximální úsilí aktérů bojujících o cenné kovy.

A sportovcům projekční kancelář OSA nakreslila neskutečně vzdušné a prostorné sportoviště. Navíc naprosto funkční.

„Žádná minus jsme v prvních týdnech používání haly nenalezli. Atleti si pochvalují ideální poloměr zatáček, říkají, že se tady dá dokonce dobře běhat kratší distance i v první dráze, a v neposlední řadě je tady velké plus už dlouho sloužící atletický tunel, který slouží jako perfektní rozcvičovací místo," doplnil Oldřich Zvolánek.


Obrázek

CZ | EN | PL

Zalogować

© 2022 AVÍZO, a.s. Zawartość jest udostępniona tylko dla celów prywatnych. Jakiekolwiek wykorzystanie komercyjne bez zgody pisemnej spółki AVÍZO, a.s. jest surowo zabronione.

Zalogować użytkownikaxxx: