> Strona wstępna > Firmy na CPM > Partnerzy CPM > Partnerzy medialni > Ostrava

Ostrava

Informacje podstawowe:

Představení města:

Statutární město Ostrava – moderní metropole s potenciálem pro investory

K hlavním výhodám města patří strategická poloha blízko hranic s Polskem a Slovenskem.

Metropole Moravskoslezského kraje je rozlohou druhým největším městem republiky, počtem obyvatel třetím největším. Má výhodnou strategickou polohu – nachází se 10 kilometrů jižně od státní hranice s Polskem a 50 kilometrů západně od hranice se Slovenskem. Od hlavního města Prahy je vzdálena 360 km, 170 km od Brna, 90 km od polských Katovic, 310 km od Vídně. Městem protékají řeky Odra, Ostravice, Opava a Lučina.

V posledních letech zažívá Ostrava obrovský ekonomický boom a přísun investic do průmyslových zón, developmentu či budování hotelů. Je místem, kde našlo sídlo mnoho renomovaných světových společností a mnohé z nich již využily výhodných nabídek k investování jak ve městě, tak v jeho okolí (např. Hyundai, Multi Development, CTP Invest, ASUS Czech, SungWoo Hitech, Briggs & Stratton, ArcelorMittal, TietoEnator, Bang & Olufsen apod.). Působí zde špičkové klastry v oblasti IT, strojírenství, automobilového průmyslu apod. O stabilitě svědčí i vysoký úvěrový rating, výhodou je rovněž kvalifikovaná pracovní síla, zázemí tří vysokých škol s více jak 32 tisíci studenty, 1st International School, rozvíjející se mezinárodní letiště a kvalitní infrastruktura. Atraktivitu města jistě rozšíří i dobudování dálnice D47 v roce 2009.

V minulosti byla Ostrava výrazně podinvestovaná, byla na pokraji zájmu investorů a developerů. Nyní se situace obrací a ve městě se objevují projekty v oblastech, které dříve patřily do říše snů. Vznikají projekty „áčkových“ kanceláří, rezidenční projekty, začínají se připravovat logistická centra. Příliv investic je zde citelný na každém kroku a v příštích letech bude ještě stoupat.

Profil města

  • Počet obyvatel: 315 901 (k 31. 03. 2009)
  • Rozloha: 214 km2
  • Nadmořská výška: 245 m n. m.

Zdroj: www.ostrava.cz, www.wikipedie.cz

Pliki do sciągnięcia:

Nazwa pliku Typ Wielkość pliku
Investors in Ostrava Dokument PDF 48 kB
Faktografické listy 2010 Dokument PDF 1,330 kB

Ostrava

Informacje kontaktowe

Ostrava
Prokešovo náměstí 8
729 30 Ostrava
Pokazać na mapie

Telefon:
work +420 599 444 444

Telefon 2:
work +420 844 121 314

E-mail:

Web:
www.ostrava.cz

CZ | EN | PL

Zalogować

© 2023 AVÍZO, a.s. Zawartość jest udostępniona tylko dla celów prywatnych. Jakiekolwiek wykorzystanie komercyjne bez zgody pisemnej spółki AVÍZO, a.s. jest surowo zabronione.

Zalogować użytkownikaxxx: