> Strona wstępna > Dla publicznoĹ›ci > Projekty > Obiekty mieszkalne > České Budějovice - Regenerace panelových sídlišť 2006/2007/2008

České Budějovice - Regenerace panelových sídlišť 2006/2007/2008

Faza projektu: ve výstavbě

Informacje podstawowe:

Město pokračuje v regeneraci sídlišť

Obrázek

Ministerstvo pro místní rozvoj ČR podpořilo vloni záměr města a první etapu regenerace jižní části českobudějovického sídliště Vltava částkou čtyři miliony korun. Dalších šest milionů do obnovy šlo z městského rozpočtu. Pro letošní rok má jihočeská metropole přislíbenou státní dotaci ve výši tři miliony korun, která bude směřovat do plánované a projekčně zpracované druhé etapy obnovy sídliště Vltava-jih.

Obrázek

„Velký a pozitivní zásah do vzhledu sídliště v prostranství uprostřed Vltavy před tamním kulturním domem, očekáváme od vítězného návrhu architektky Hany Urbancové. Ten vybrala na svém posledním zasedání městská rada na základě výsledků veřejného hlasování obyvatel. S jeho realizací počítáme už v příštím roce. Projekt samozřejmě souvisí s celkovou regenerací této sídlištní aglomerace, na kterou je zpracovaná rámcová studie a jednotlivé lokality se už pouze aktuálně projekčně dopřesňují, “vysvětluje náměstkyně primátora Ivana Popelová s tím, že město chce v budoucnu s obnovami nehostinných panelových sídlišť pokračovat, a proto se s žádostmi o finanční prostředky bude obracet nejen na stát, ale osloví i evropské a další dostupné fondy. „Studie regenerace sídliště Máj dostává nyní už realizační podobu a neprodleně budou také zahájeny práce na studii regenerace Vltavy-sever, které nedávno schválila rada města,“upřesňuje náměstkyně Ivana Popelová. Celkové předpokládané náklady na obnovu sídlišť, kde žije více než třicet tisíc obyvatel, přesahují sto milionů korun.

Obrázek

Więcej informacji o lokalizacji

České Budějovice - Regenerace panelových sídlišť 2006/2007/2008

Informacje kontaktowe

České Budějovice
Nám. Přemysla Otakara II. 1,2
370 92 České Budějovice
Pokazać na mapie

Telefon:
work +420 386 801 804

Telefon 2:
work +420 386 801 805

Fax:
fax +420 386 801 850

E-mail:

Web:
www.c-budejovice.cz

CZ | EN | PL

Zalogować

© 2023 AVÍZO, a.s. Zawartość jest udostępniona tylko dla celów prywatnych. Jakiekolwiek wykorzystanie komercyjne bez zgody pisemnej spółki AVÍZO, a.s. jest surowo zabronione.

Zalogować użytkownikaxxx: