> Strona wstępna > Dla publicznoĹ›ci > Projekty > Ośrodki wolnoczasowe > České Budějovice - Rekonstrukce smíšené lávky přes řeku Vltavu 2007-2008

České Budějovice - Rekonstrukce smíšené lávky přes řeku Vltavu 2007-2008

Faza projektu: dokončený

Informacje podstawowe:

O možnosti budování dalších cyklostezek s podporou Státního fondu dopravní infrastruktury, nových principech legislativy, zásadách bezpečné cyklistické dopravy a také o zkušenostech s dopravními inspektoráty, se hovořilo s ředitelem SFDI Gustávem Slámečkou, ale i náměstkem ministra dopravy Ivo Vykydalem při nedávném cyklistickém setkání na Slovácku, kterého se zúčastnila i náměstkyně primátora Ivana Popelová. „Za poslední dva roky podpořil Fond naše snahy o vybudování dalšího zázemí pro cyklisty částkou přesahující třicet milionů korun. Z toho nejvyšší podíl získaly cyklolávky v ulici E. Pittera a lávka v sousedství Kauflandu spojující sídliště Máj s historickým centrem,“ říká náměstkyně primátora Ivana Popelová s tím, že v současné době je na území Českých Budějovic asi čtyřicet kilometrů cyklotras.

V letošním roce chce město udělat asi 730 metrový úsek stezky pro cyklisty od fotbalového stadionu k heliportu, podpořený státní dotací 1 074 000 korun, přičemž celkové náklady budou přesahovat dva miliony. Úpravy a obnovy se dočká další asi kilometrová trasa mezi ulicí Branišovská a Zavadilka se smíšeným provozem pěších a cyklistů, kde bude vybudován nový povrch na stávající obslužné komunikaci, osazeny čtyři desítky světel a dopravní svislé a vodorovné značení. Předpokládané náklady pravděpodobně překročí pět milionů.

Obrázek

„Letos také zahájíme rekonstrukci smíšené lávky přes Vltavu u benzinové čerpací stanice OMV, na níž nám stát přispěl 4 089 000 korunami. Je to vlastně poslední lávka poničená povodněmi, která ještě nebyla opravena,“vys­větluje náměstkyně Ivana Popelová a dále upřesňuje, že během náročné rekonstrukce zůstane vždy jedna polovina lávky průjezdná. „Výjimkou budou finální práce, které ji na krátkou dobu pravděpodobně úplně uzavřou.“

Obrázek

Město uvažuje také o realizaci cyklostezky podél Malše v úseku SK Slavia – Plavská, ale to pouze v případě dostatku finančních prostředků. „V každém případě si chceme připravit na příští roky dostatek projektů, o jejichž podporu se na SFDI budeme ucházet. Kromě cyklistického spojení mezi centrem a Suchým Vrbným by to měla být stezka na Včelnou a Boršov nad Vltavou, ale také směrem na Nemanice, Hrdějovice, Borek a Úsilné,“ dodává náměstkyně.

Więcej informacji o lokalizacji

České Budějovice - Rekonstrukce smíšené lávky přes řeku Vltavu 2007-2008

Informacje kontaktowe

České Budějovice
Nám. Přemysla Otakara II. 1,2
370 92 České Budějovice
Pokazać na mapie

Telefon:
work +420 386 801 804

Telefon 2:
work +420 386 801 805

Fax:
fax +420 386 801 850

E-mail:

Web:
www.c-budejovice.cz

CZ | EN | PL

Zalogować

© 2023 AVÍZO, a.s. Zawartość jest udostępniona tylko dla celów prywatnych. Jakiekolwiek wykorzystanie komercyjne bez zgody pisemnej spółki AVÍZO, a.s. jest surowo zabronione.

Zalogować użytkownikaxxx: