> Strona wstępna > Dla publicznoĹ›ci > Projekty > Obiekty mieszkalne > Mieszkania > Praha - City: byty na prodej, pronájem kancelářských prostor Praha 4 Pankrác

Praha - City: byty na prodej, pronájem kancelářských prostor Praha 4 Pankrác

Faza projektu: dokončený

Informacje podstawowe:

Popis projektu:

Na centrální prostor Pankrácké pláně se vždy pohlíželo jako na budoucí významné centrum. Tento pohled byl zastupitelstvem Hlavního města Prahy v říjnu 1996 přenesen do návrhu územního plánu a v roce 1999 jej po příslušných projednáváních a zapracování připomínek zastupitelé odsouhlasili jako konečný územní plán.

Prestižní multifunkční centrum CITY se nachází uprostřed Pankrácké pláně, v oblasti s vysokou hustotou obyvatelstva a mimořádně kvalitní infrastrukturou. Atraktivitu místa zvyšuje snadná dopravní dostupnost a přímé napojení na severojižní magistrálu a městský okruh.

Developerská skupina ECM vyzvala prestižní architektonický ateliér Richard Meier & Partners k vypracování architektonicko-urbanistické studie zástavby celé Pankrácké pláně. Cílem spolupráce mezi ECM a Richardem Meierem bylo vybudovat multifunkční komplex, který bude charakterem, kvalitou i vzájemným uspořádáním jednotlivých objektů citlivě reflektovat historický kontext této části metropole a současně významně přispěje k jejímu oživení. Požadavky orgánů státní správy si vynutily některé změny původní Meierovy studie, z nichž nejvýraznější je modifikace výškových úrovní některých navrhovaných staveb. Projekt CITY by měl splňovat všechny estetické, technické a sociální požadavky kladené na multifunkční zástavbu 21. století.

Projekt CITY zahrnuje objekty: CITY TOWER, CITY POINT, CITY EMPIRIA, CITY COURT, CITY ARENA, CITY EPOQUE, CITY DECO, CITY ELEMENT, CITY FORUM a obchodně-společenský komplex Arkády Pankrác realizovaný společností ECE Projektmanagement International GmbH.

Objekt CITY POINT byl zkolaudován v létě roku 2004, poslední kolaudace budovy CITY EMPIRIA proběhla ke konci téhož roku a budova CITY TOWER v létě 2008. Ostatní objekty jsou zatím ve fázi přípravy. Na nově navrhovanou budovu CITY COURT již vydal Magistrát Hlavního města Prahy (MHMP) územní rozhodnutí. Také realizace obchodně-společenského centra Arkády Pankrác společnosti Pankrác Shopping Center byla dokončena na podzim 2008.

Jako multifunkční projekt se CITY stane výraznou architektonickou dominantou Prahy, která na dobrou tradici modernistické architektury metropole a současně bude spoluvytvářet její budoucnost. V neposlední řadě přispěje také k vytvoření velkého množství pracovních příležitostí.

Lokalita:

Projekt CITY se nachází na Pankráci na území městské části Prahy 4. Jeho pozice tak umožňuje přímé a bezproblémové napojení jednak na systém silničních komunikací, jednak na MHD. Vedle dobrého tramvajového a autobusového spojení je atraktivnost lokality podtržena stanicí Pankrác na trase C, s realizací plánované trasy D se projekt CITY objeví na průsečíku obou linek a jeho význam tak ještě vzroste.

Nájemci budov budou mít k dispozici:

  • přímé napojení na severojižní magistrálu (D1 – Berlín – Bratislava/Ví­deň/Budapešť)
  • přímé napojení na pražský silniční okruh
  • rychlé spojení s centrem města
  • stanici metra hned „za dveřmi“ kanceláře, trasa C – stanice „Pankrác“
  • stanici metra trasy D (plánovaná)
  • několik autobusových zastávek přímo před budovou (č. 148, 188, 193, noční linky 504 a 505)
  • tramvaj č.18 nedaleko budovy
  • bezproblémovou dopravu v oblasti díky dopravní regulaci, rozšiřování ulic a samostatným garážovým prostorám
  • dostatečné možnosti parkování v okolí Zpět na vrchol stránky

Okolí a služby:

Koncepce celého projektu CITY stojí na dvou základních pilířích. Na jedné straně je to komplexní systém služeb, který pro kvalitní administrativní prostory a luxusní residenční bydlení poskytne nadstandardní dostupnost služeb od nákupního centra přes restaurační zařízení, sportovní aktivity a společenské vyžití, na druhé straně pak důraz na odpočinek. Projekt tak zahrnuje dotvoření příjemného prostředí pomocí maximálního množství zelených ploch. Parkové úpravy počítají i s vodními plochami a využití kvalitních prvků městského mobiliáře.

Praha - City: byty na prodej, pronájem kancelářských prostor Praha 4 Pankrác

Informacje kontaktowe

PPF ECM Holding B.V.
Evropská 2690/17
160 41 Praha 6
Pokazać na mapie

Telefon:
work +420 224 174 555

Fax:
fax +420 224 174 610

E-mail:

Web:
www.ppfecm.com

CZ | EN | PL

Zalogować

© 2023 AVÍZO, a.s. Zawartość jest udostępniona tylko dla celów prywatnych. Jakiekolwiek wykorzystanie komercyjne bez zgody pisemnej spółki AVÍZO, a.s. jest surowo zabronione.

Zalogować użytkownikaxxx: